Шпанските мобилни телефони со најдобра вредност за парите

Шпанските мобилни телефони со најдобра вредност за парите

Ако мислите на обновете го стариот мобилен телефон и добијте терминал со подобри карактеристики, поквалитетен и повнимателен и модерен дизајн, сигурно сте размислувале и за неколку брендови. Но, дали забележавте дека сите или скоро сите овие брендови се од други земји? Нема ли шпански мобилни кои, барем, може да ги вклучите и како опција?

Денес ќе предложиме избор на Шпански мобилни телефони со најдобар сооднос квалитет и цена. Веројатно некои од нив тешко звучат малку познато, сепак, ќе можете да проверите дали се терминали со многу квалитетни компоненти, добри перформанси и многу прифатливи цени што ќе предизвикаат ваш интерес.

Weimei сила 2

Можеби со своето име може да помислите дека стегачот веќе нема и дека станува збор за кинеска или ориентална компанија, но не. Вајмеи е еден од најновите шпански производители на мобилни телефони. Со седиште во Мадрид, нивната главна цел е да понудат квалитетни уреди по добри цени. Добар пример за овој одличен однос на квалитет и цена е Weimei сила 2, паметен телефон изработен од метал и достапен во две бои (златна и црна) со внимателен дизајн на мазни, закривени линии.

Weimei сила 2

Претставува одлично 5,2 инчен екран со резолуција 1280 x 720 и внатре во неа се сместени a ARM Cortex A53 четири-јадрен процесор на 1,45 GHz придружени со GB RAM меморија 3 y 32 GB простор внатрешно што можеме да го прошириме благодарение на неговиот слот за картички микро SD до 256 GB

Како оперативен систем, го има интерфејсот WeOS заснован на Андроид 7.0 Нугат. И кога станува збор за видео и фотографија, тоа интегрира а Главна камера од 13 MP со 14 режими на фотографирањеay a cПредна камера од 16 MP специјално дизајнирани за да ги добијат најдобрите селфија.

Ниту можеме да ја заборавиме неговата дарежлива 4.000 mAh батерија со кој може да издржите неколку дена подалеку од приклучокот, и неговата функција Флип полнење што ви овозможува да ја споделите батеријата со друг терминал.

Weimei Force 2 - шпански телефони

Покрај тоа, Weimei Force 2 нуди и поддршка Двојна СМС, преден блиц, читач на отпечатоци задно дигитално поврзување 4G, Bluetooth 4.0, GPS / A-GPS, 3,5 мм приклучок за приклучок за слушалки и многу сензори во кои ќе уживате во целост.

Можете да дознаете многу подобро за овој терминал во неговиот официјална веб-страница но ако претпочитате да заштедите неколку евра, можете да се одлучите и за Weimei сила.

Енергетски телефон Макс 2+

Сега се свртивме кон компанија од Аликанте, позната по своите звучници, звучни кули, слушалки, таблети и по понуда на шпански мобилни телефони со спектакуларен однос на квалитет и цена. Јас се осврнувам на Енергетскиот систем и неговите Енергетски телефон Макс 2+, паметен телефон кој е дизајниран да обезбеди А. „Совршено мултимедијално искуство“.

Има 5,5 инчен IPS HD екран (1280 x 720 пиксели) што е идеално за прегледување на мултимедијална содржина придружена со вашата два звучници на Xtreme Sound кои обезбедуваат голема моќ и квалитетен звук.

Пристигнува со Андроид 6.0 слез како стандард кој се напојува со 53-GHz ARM Cortex A1.3 четири-јадрен процесор и Mali-T720MP2 GPU, сите придружени со 2 GB RAM и 16 GB простор внатрешна што можете да ја проширите преку a микроSD картичка до дополнителни 128 GB.

Енергетски телефон Макс 2+

И, ако сакате да фотографирате и / или да снимате видеа, можете да го сторите тоа благодарение на неговото главна камера со 13 MP Samsung сензор опремен со автоматски фокус и двоен тон LED блиц; но ако преферираш селфи, тогаш предна камера интегрира сензор Samsung 5 пратеник.

Покрај сите погоре наведени, Energy Phone Max 2+ има и поддршка за Dual SIM, Bluetooth 4.0, A-GPS, 4G, Wi-Fi, приклучок за приклучок 3,5 mm, батерија од 3.500 mAh, FM радио и многу сензори.

Енергетски телефон Нео 2

За многу корисници, телефонот со 5,5-инчен екран е многу телефон и тие претпочитаат терминал за поосновна употреба и што можат да го користат со една рака. За ова, еден од шпанските мобилни телефони со најдобра вредност за парите е ова Енергетски телефон Нео 2, и да, повторуваме бренд.

За помалку од 70 евра можете да имате паметен телефон со добар квалитет и податлив, со 4,5 инчен IPS екран и FWVGA резолуција (854 x 480 пиксели) придружени со звучник на Xtreme Sound и, како оперативен систем, Андроид 6.0 слез Се напојува со 53GHz ARM Cortex A1.0 четири-јадрен процесор со Mali-T720 MP1 GPU, GB RAM меморија 1 y 8 GB простор внатрешна што можете да ја проширите со картичка microSD до 128 GB и 2.000 mAh батерија.

Во однос на сликата и видеото, Energy Phone Neo 2 нуди a Главна камера од 5 MP со автоматски фокус и LED блиц и а Предна камера од 2 MP Инаку, вклучува слични одлики (Двојна SIM, Bluetooth и сл.), Иако овој пат е придружено со две дополнителни куќишта така што секогаш сте во мода.

BQ Aquaris U

И така, дојдовме до други најдобри производители на Шпански мобилни телефони, Мадридскиот BQ што ни го нуди ова BQ Aquaris U што можеме да добиеме и во верзија Повеќе y Лајт за околу дваесет евра повеќе или помалку соодветно.

BQ Aquaris U

BQ Aquaris U е паметен телефон со 5 инчен IPS HD екран (720 x 1280) и оперативен систем Андроид 7.1.1 Нугат во него е сместен процесор на Qualcomm Кученце 430 Окта-јадро од 1,4 GHz и графички процесор Adreno 505 заедно со GB RAM меморија 2, 16 GB просторили внатрешно проширување со картичка microSD до 256 GB и Батерија од 3080 mAh.

Има Главна камера на Samsung од 13 MP со автоматски фокус за откривање фаза (PDAF) и 5М предна камераП Омнивизија.

Вклучени други карактеристики се Bluetooth 4.2, GPS, Dual SIM, NFC, 4G


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.