Ова се шпанските оператори со бесплатен роаминг

Роаминг

Пред неколку месеци ви го кажавме 7 дефинитивни клучеви за разбирање на крајот на роамингот во Европа што е веќе зад аголот, но денес сакаме да ви понудиме уште повеќе информации за кои сме убедени дека ќе бидат најинтересните за вашиот следен одмор или службено патување.

И дали некои шпански мобилни телефонски оператори започнаа да се подготвуваат за тоа што ќе се случи наредниот јуни, кога ќе стапат на сила новите регулативи на Европската комисија, и со кои ништо не може да се наплати за рома, или што е исто за остварување повици и прелистување од друга земја во Европската унија. Денес ќе ви покажеме кои се оператори со бесплатен роаминг во Шпанија.

Водафон

Водафон

Операторот со британско потекло беше најбрзиот од сите да објави елиминација на трошоците за роаминг и многу од вашите клиенти уживаат во оваа опција, тотално бесплатно, од минатата година.

За разлика од другите, Водафон реши да ги исполни барањата на Европската комисија уште од првиот ден и нуди бесплатен роаминг не само во Европската унија, туку и во САД, нешто што несомнено му донесе голема предност во однос на другите оператори на мобилен телефон.

Ова се области вклучени во Водафон;

 • Европската унија
 • САД
 • Исланд
 • Норвешка
 • Линченштајн
 • Швајцарија
 • Албанија
 • Турција

Бесплатни услови за роаминг на Водафон

Подолу ви ги покажуваме условите за бесплатен роаминг на Водафон, што за среќа веќе ве предупредуваме дека ги нема премногу;

 • Бесплатниот роаминг е достапен за сите клиенти, но од суштинско значење е да го активирате пред да патувате
 • Можноста за остварување повици, испраќање СМС и прелистување е достапна, користејќи ги сите услуги што ги вклучивме во нашата цена
 • En овој линк ги има целосните услови на оваа услуга

портокал

портокал

Француската компанија, и покрај тешкотиите, мораше да понуди бесплатен роаминг, пред крајниот рок Веќе им го нуди на своите клиенти во сите стапки на Loveубов и исто така во цени само за мобилни телефони, крстени како Go. Секако, во моментот ги нема истите опции како Водафон и се нуди само во зоната 1, без уште да може да стигне до САД.

Ова се области вклучени во портокал;

 • Европската унија
 • Исланд
 • Норвешка
 • Лејнхестеин

Еве ги главните услови за бесплатен роаминг на Orange;

 • Таа е достапна за сите корисници на стапки „Love and Go“, без да биде достапна за стапките на животни кои сè уште се на сила и имаат добар број клиенти
 • Може да се користат повици, СМС и податоци од нашата стапка, вклучувајќи ваучери за податоци и говорна пошта
 • En овој линк ги има целосните услови на оваа услуга

Други оператори на мобилни телефони

Не само Vodafone и Orange нудат бесплатен роаминг во нашата земја, иако нема премногу оператори на мобилни телефони што ја вклучуваат оваа услуга. Тука ви прикажуваме некои од најважните и со значителен број клиенти.

FreedomPop

слободен компоп

Операторот на мобилен телефон кој ни нуди повици и податоци за навигација бесплатно, исто така нуди бесплатен роаминг во повеќе од 25 земји, вклучувајќи ги и САД. Се разбира, за да повикаме и да ја користиме оваа услуга, мора да ја активираме услугата за меѓународен повик.

преку овој линк Можете да ги проверите сите услови што ги нуди ФридомПоп.

ChatSim

Ова е еден од виртуелните оператори кои најмногу го ценат корисниците, не само во нашата земја, туку и низ целиот свет. И, тоа е што нуди светско покритие. За жал, не е сè толку убаво како што изгледа и тоа е во зависност од областа во која се наоѓаме, ќе ни се наплатат повеќе или помалку кредити така што технички не би зборувале за бесплатен роаминг, иако навистина личи на него.

Можете да ги проверите сите услови на услугата ТУКА.

Лајкамобајл

Лајкамобајл

Конечно, мора да направиме посебно споменување на Lycamobile, специјализиран за имигрантски клиенти и меѓународни повици, нудејќи бесплатен роаминг во земјите каде што имаат присуство, кои се повеќе и повеќе. Пред да започнете со авантурата на вашиот одмор или работно патување, треба да проверите дали вашиот пакет вклучува роаминг, за да избегнете непријатни изненадувања.

На оваа врска можете да ги најдете сите услови за услуги на Лајкамобајл.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Предизвик dijo

  А, Мовистар?