Автоматскиот пиштол PlayStation VR ќе пристигне во мај

Sony PlayStation заврши како прогласен за лидер во забавата за виртуелна реалност во текот на 2016 година, пред неколку дена ви кажавме како PlayStation VR стана главната алтернатива за виртуелната реалност, достигнувајќи над 900.000 продажби, бројка што го изненади дури и самиот Sony. Значи, време е да ги разгалиме корисниците кои решиле да се соочат со скоро повеќе од 400 евра што ги чинат овие очила за виртуелна реалност, за ова објавија дека првиот „автомат“ што ќе ни овозможи да уживаме во FPS со PlayStation VR Тие ќе пристигнат во текот на месец мај 2017 година.

Со овој додаток кој ќе пристигне на 16 мај, можеме да уживаме во наслови како на пр Farpoint, игра за снимање што дојде на PlayStation VR за да ги натера корисниците да си поминат убаво. Додатокот навистина изгледа одлично, иако нема премногу агресивен дизајн и има класична „обоена топка“ кои имаат уреди за движење PlayStation (како што е Move), но навистина добро ќе ги исполни своите функции, во основа затоа што нема да го видиме ова симулирано оружје додека играме, само ќе можеме да ја видиме неговата изведена верзија во специфичната игра

Во задниот дел ќе имаме и одмор на рамото и класичен тригер и серија копчиња за кои претпоставуваме дека ќе имаат додадени функции. Таму каде што ќе ја поставиме зафатената рака, ќе имаме и oyојстик и класично попречно, што ќе ни помогне при навигација на корисничкиот интерфејс и движење наоколу. Исто така, има еден вид на малку голем прекинувач, кој се чини дека е посветен на изборот на режим на снимање, и автоматски и во рафали или еден истрел. Без сомнение, ова може да биде иднината на игри како што е Call of Duty кои викаат за прилагодување кон Виртуелната реалност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.