Аеродромот Барахас во Мадрид се подготвува за итно слетување

Авион

[УРЕДЕН 19:09] Конечно авионот слета совршено на аеродромот и сега ќе треба да се испитаат причините за ова итно слетување. Крај на посакуваниот од сите, честитки за целата екипа за маневарот и координацијата со самиот аеродром и службите за итни случаи.

Ова не е најдобриот ден на аеродромот Барахас во Мадрид. Попладнето, поточно утрото започна со проблем предизвикан од летот на еден или повеќе беспилотни летала во близина на аеродромот, па контролорите конечно решија да ги ограничат полетувањата и слетувањата сè додека ситуацијата не биде под контрола.

Но, најлошото допрва требаше да се случи и е тоа што кратко време откако работите започнаа да се нормализираат, се појави друг проблем и во овој случај нешто посериозно според наше мислење. Авион кој бил наменет за Канада, полетал од аеродромот кршејќи делови од опремата за слетување, па летот бил веднаш откажан и кога бил во воздухот, единственото нешто што можело да се направи е повторно да слета во Мадрид, па во моментот се подготвува итно слетување.

F-18

Сумирајќи, летот е откажан и авионот прелетува над главниот град на мала надморска височина, гори гориво што го подготвил за патување на релативно мала надморска височина, па многу корисници го твитаат ова и социјалните мрежи се користат за гледање видеа од авионот летање со вкупно 130 луѓе внатре кои се подготвени да го направат ова итно слетување за кое несомнено се надеваме и посакуваме да помине совршено.

Во моментов, додека ја пишуваме веста, на аеродромот Мадрид-Барахас се состанува кризен комитет, кој чека вонредно слетување на летот ACA837 на Ер Канада.

Важно е да се напомене дека остатокот од летовите и активностите на аеродромот продолжуваат да бидат нормални и покрај проблемите претходно споменати од дронот и некои доцнења. Главно, она што се подготвува е сè што е потребно за да се помогне, помогне и заштити ова слетување од Боинг 7367, затоа 6 екипи на пожарникари од Заедницата се распоредени во Барахас, 10 ресурси СУММА и шатор за итни случаи на Црвениот крст.

La очекуваното време е околу 19:30 часот денес. Заедно со авионот лета и армиски ловец Ф-18 за да се процени можната штета на леталото. На твоја страна Хавиер Мартин Чико, портпаролот на техничкиот оддел на синдикатот на пилоти на СЕПЛА, изјави пред малку на РТВЕ:

Имајте на ум дека тие поминуваат повеќе или помалку време, добро е. Тоа е нешто што тие го имаат под контрола и она што го бараат е да имаат соодветна тежина за добар капацитет за слетување во Мадрид.

Ако сакате следете ја патеката на овој авион можете да го направите од оваа веб-страница. Се надеваме дека сè ќе заврши во уште една анегдота за аеродромот. Го оставаме аудиото во кое пилотот ги известува патниците за проблемот барајќи мир на умот:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.