Ажурирањето на опсегот Samsung Galaxy A 2016 до Nougat е потврдено

 

Galaxy A9

Ние продолжуваме да гледаме како повеќето уреди со Android објавени оваа година порано или подоцна ќе бидат ажурирани на новата верзија на оперативниот систем. Овој пат останува на моделите на опсегот Samsung Galaxy A, кој наскоро ќе се ажурира на Android 7.0 Nougat без да наведе одреден датум за секој од нив, но да го потврди доаѓањето на новата верзија.

Моделите што ќе се ажурираат според списокот објавен од колегите Sammobile се Галакси А3, Галакси А5, А7, А8 и Галакси А9 и А9 Про. Во оваа смисла ги наоѓаме сите модели, но секогаш лансирани во текот на оваа 2016 година.

Очигледно предводниците на Samsung ќе ја добијат и новата надградба на Android 7.0 Nougat, во овој случај станува збор за Samsung Galaxy S6 наваму. Новата верзија на оперативниот систем за овие Galaxy A ќе започне да пристигнува наскоро и преку ажурирање преку ОТА, за да можеме да бидеме внимателни во поставките на уредот во случај пред да влезе во 2017 година. Она што е вистина е дека овие ажурирања ќе пристигнат.

Нугат

Гледаме неколку достигнувања при пристигнувањето на оваа нова верзија на оперативниот систем на Гугл и ова е нешто што многу корисници сигурно ќе го ценат, но продолжуваме со стапка на усвојување далеку под онаа во претходните верзии и ова се претвора во помалку модели кои ќе добиваат новини на оваа верзија и дека ги нема ниту на пазарот долго време. Исто така, во случај на овие Галакси А, ние би го сакале тоа Моделите од 2015 година исто така ќе бидат надградени во овој Нугат, но се чини дека за момент тоа нема да биде можно, барем официјално.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.