Samsung ќе ги ажурира Galaxy S6 и S6 Edge на Android Nougat

Galaxy-s6-бел слез

Пред неколку дена ве информиравме за лансирање на првата бета верзија на Android Nougat за Samsung Galaxy S7 и S7 Edge, терминали кои пред крајот на годината треба да ја добијат последната верзија на оваа нова верзија на Android. Но, очигледно тие не се единствените, бидејќи како што можевме да прочитаме во СемМобиле, корејската компанија планира да ги ажурира терминалите што ги лансираше минатата година во опсегот на врвни компании, Galaxy S6, S6 Edge и S6 Edge +, ажурирање што нема да биде достапно до јануари следната година, со малку среќа.

Нугат

Samsung секогаш бил предмет на критика и од корисниците и од медиумите при ажурирање на вашите уреди, или поради бавноста или со напуштање на терминалите напуштени при првата промена, врвни терминали кои се совршено компатибилни со верзијата со Android на тој момент.

Корејската компанија продолжува со што се обидува да го подобри својот имиџ по проблемите што ги имаше со неуспешното лансирање на Galaxy Note 7, терминал за кој сè уште не ја знаеме вистинската причина што ги предизвика експлозиите. Во моментот, она што е јасно е дека неговиот тековен inalвезден терминал ќе го добие ажурирањето на Android 7.0 Nougat во текот на следниот месец, додека претходниот модел ќе го стори тоа во јануари.

Гугл пред неколку дена објави дека за новиот Pixel ќе се гарантираат двегодишно ажурирање, премногу краток период за терминал што може да ја изврши својата функција совршено на пазарот за три или четири години. Apple е една од компаниите што најмногу ги почитува ажурирањата на своите терминали. IPhone 4s, терминал со пет години на пазарот, беше единствениот уред што остана надвор од приемот на десеттата верзија на iOS 10. За време на тие пет години ги добиваше сите ажурирања што ги има компанијата од Купертино. започна, иако секако многу од новите функции не беа достапни на овој терминал.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Натанаил dijo

    Здраво, јас сум од Гватемала, имам s7 edge, ажурирањето е закажано во оваа област .. благодарам