Ажурирање на играта Pokémon Go ќе се појави подоцна оваа недела

Само вчера разговаравме за вестите што новата верзија на играта Покемон Го би ги донесе за мобилни уреди и само еден ден подоцна ги дознавме официјалните вести од Нинантиќ за пристигнувањето на нова верзија која нема да ја спроведе размената на Покемони и ниту битките во време реално, но што ако додаде околу 80 нови покемони.

Во принцип, оваа нова верзија за играчите кои продолжуваат да даваат Покемон Го во моментов, ќе биде достапна од оваа недела за нив. На кратко, се очекуваат одлични вести, освен пристигнувањето на нови Покемони и тоа е дека Johnон Ханке, извршен директор на Niantic предупредува дека сакаат повторно да ја револуционизираат оваа игра

Новите покемони доаѓаат од регионот Јохто, од игрите на Покемон злато и сребро. Можеме да најдеме нови бобинки, да ја смениме облеката на нашиот тренер и некои предмети што ќе ни помогнат да ги подобриме нашите Покемони.

Се чини дека планот на Нинатиќ е сите оние кои ја напуштија играта за кое било од овие проблеми, како што се наоѓање нови покемони или полесно да ги подобрат, повторно да ја преземат оваа игра што ја добија толку многу играчи во нејзините почетоци. Вистината е дека подобрувањата ветуваат и убедени сме дека ќе има нови играчи желни да ги видат и тестираат овие подобрувања што ќе се спроведат како наоѓање нови покемони на улица, кои досега можеа да се постигнат само со инкубирање јајца. Оваа недела нова верзија на играта за оние кои продолжуваат да ловат и тренираат Покемони.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.