Ажурирање на Sony Xperia M4 Aqua и M5 на Android Marshmallow

sony-xperia-m4-аква

Ова се два уреди на Sony кои почнуваат да добиваат Android Marshmallow иако сме поблиску до следната верзија од оваа. Новата надградба пристигнува за терминалите на јапонската фирма Sony Xperia M4 Aqua и M5, кои се терминали со среден опсег. Веќе добро го знаеме проблемот со ажурирањата на уредите со Android и не можеме да кажеме дека тоа е нешто што ни доаѓа повторно, но нема да се умориме да бараме нови терминали да бидат потребни за лансирање на најновите верзии на инсталираниот оперативен систем, не, не зборуваме за Android N во моментов, ако не за Marshmallow.

Верзијата за ова ажурирање за уредите на Sony е 26.3.A.0.131 за Sony Xperia M4 Aqua и 30.2.A.0.100 за варијантата E5603 на M5. Ако сте еден од сопствениците на кој било од овие уреди, погледнете во Поставки - За уредот - Ажурирање на софтвер и новата верзија може да се појават веќе. Инаку, не очајувајте што наскоро ќе биде достапен на вашиот уред и ажурирањата се дистрибуираат малку по малку.

Веќе ни е јасно дека на брендовите им е тешко да ги ажурираат терминалите сметајќи дека треба да поминат низ операторите, производителите и другите, но ако денес треба да купиме нов терминал да не се носи Марсмалоу 6.0 е непростливо. Значи, имајќи предвид дека лансирањето на Android Nougat е толку близу, не купувајте паметен телефон што носи шекерче или претходни системи ...

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.