Актерот Кристоф Волт глуми во најавата за Samsung Galaxy Note 7

samsung-galaxy-note-7

Ако ги погледнете рекламните кампањи на Samsung, тие секогаш имаат нешто curубопитно, нозе со други фирми, чудно или дури и нешто провокативно. Во овој случај, добро познатиот актер Кристоф Валц е протагонист на оваа рекламна кампања во која може да се види како извршува различни задачи и улоги во кои секогаш сака да биде најдобар. Вистината е дека тоа е малку curубопитна реклама и најдоброто нешто во овие случаи, како што секогаш велам, е видете го истото и потоа извлечете ги сите свои заклучоци. 

Ова е најавата што Самсунг ја има за својата нова и неодамна објавена Samsung Галакси Забелешка 7 на Јутјуб каналот на јужнокорејската фирма во САД:

Вистината е дека можете да ги видите различните опции што ги има на располагање овој нов фаблет од компанијата. Генерално, сите позитивни аспекти на овој уред може да се видат на рекламата, но ние го истакнуваме оној што го гледа актерот Волт под водопад, како работи повеќе задачи во смешни костуми како продавач на автомобили или дури и на велосипед за вежбање, преправајќи се дека има пиење и мултитаскинг. Ова е убав оглас кој се обидува да го покаже тоа нема друг уред на пазарот што може да направи толку многу задачи како овој нов Samsung Galaxy Note 7.

Вистината е дека новиот фаблет Самсунг има спектакуларни карактеристики и, исто така, ако ги додадеме опциите што ги нуди S Pen, има одличен паметен телефон за добар број корисници. Се сеќавам дека продажбата на овој нов Galaxy Note 7 започнува од 19 август во некои земји и малку по малку ќе се прошири и на останатите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.