Cachedview: алатка за прегледување на содржината на избришаната веб-страница

вратете ги избришаните веб-страници 00

Cachedview е мала онлајн алатка што може да ни помогне во тоа преземете важни информации од веб-страница дека можеби, тоа е веќе елиминирано одамна.

Се разбира, не само што можевме да го искористиме овој ресурс Cachedview за да ја постигнеме нашата цел, бидејќи постои и можност за користење на пребарувачот Google. Ако имаме среќа ќе постигнеме внимателно разгледајте го отпадот што може да се смести во меморијата на вашите сервери. Ако ова не работи, тогаш нашиот следен чекор ќе биде да го користиме Cachedview како pop-up алтернатива.

Како да го користите Cachedview за да добиете информации од избришана страница

Willе претпоставиме дека ја знаеме URL-то на одредена страница, која сега веќе не е присутна затоа што блогот или веб-страницата што ја поддржуваше, беа отстранети од сите сервери на Интернет. Првиот трик што ќе го изведеме е следниот:

 • Отворете го вашиот Интернет прелистувач (ако е Google Chrome многу подобар).
 • Одете во пребарувачот Google.
 • Во просторот за пребарување залепете ја URL-адресата за која сте заинтересирани.
 • Од резултатите, побарајте ја малата паѓачка стрелка што се однесува на "кешот".

вратете ги избришаните веб-страници

Информациите од наведената URL-адреса ќе бидат прикажани веднаш, со што ќе можат да се обноват информациите што може да се објавени во одредено време на таа веб-страница. Другата алтернатива го користи Cachedview, што не е ништо повеќе од онлајн алатка што е поддржана од Гугл и неколку други средини.

вратете ги избришаните веб-страници 01

Треба само да одиме на Интернет прелистувачот и да одиме на врската што припаѓа на Cachedview. Исто така, ќе се појави простор каде што, ќе мораме копирајте ја URL-то на таа страница што повеќе не постои всушност. Не заборавајте да ја ставите целата URL-адреса, што исто така претставува HTTP. На дното, ќе се појават неколку опции за пребарување и можете да ја испробате секоја од нив ако не ни понуди ефикасен резултат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   герардоџаксон dijo

  Не можев да го најдам она што го барав конкретно, но наместо тоа, најдов неколку стари написи од страница која одамна беше избришана. Го направив тоа со CachedView.com Навистина, многу ви благодарам.

 2.   Јаир Пардо Ортиз dijo

  Ви благодарам многу, мислев дека ја изгубив својата веб-страница и тоа е начинот да ги вратам моите информации и поставки, на крајот не ги користев, но научив да користам нова алатка, повторно ви благодарам многу