Mailrelay: Алатка за креирање на вашите е-пошта маркетинг кампањи

Пострел

Може да имате своја компанија или да работите во одделот за трговија или маркетинг во една. Многу чест метод со кој се поврзувате со клиенти е започнете е-пошта кампањи. Тие можат да бидат кампањи, испраќање билтен или управување со списокот со претплатници. За овие типови на дејства ви треба алатка што е соодветна на задачата, така што Mailrelay е опција што може да ве интересира.

Mailrelay е алатка со која ќе можеме управувајте со нашите маркетинг кампањи по е-пошта. Дава можност да креирате билтен, подобро да го контролирате обемот на кампањите со статистика или да управувате со списоците со претплатници. Комплетна и многу интересна алатка.

Покрај тоа, сега тие издаваат нова верзија на оваа алатка. Обновен е за да можеме подобро да го искористиме и има и некои дополнителни функции. Затоа, тој е претставен како многу комплетна опција во оваа смисла, за што ќе ви кажеме сè подолу.

Mailrelay издава нова верзија

Компанијата донесе одлука да ја подобри својата алатка, со важна промена. Распоредот за пошта е ажуриран целосно, за оној што е многу полесен за употреба, многу визуелен и што овозможува одредени задачи да се извршат на поедноставен начин. Важен аспект во рамките на компанијата.

Во дизајнот, можеме да го видиме тоа воведена е нова табла со горното мени, каде што исто така можеме да видиме резиме на најновите кампањи, така што е можно да се контролираат веќе на главниот екран. Алатката е целосно креирана и подобрена, па затоа се размислуваше за поудобна употреба. Покрај тоа, наоѓаме некои нови функции, достапни на бесплатната сметка.

На пример, Пострел има нов уредник за влечење и пуштање. Благодарение на тоа, полесно е да се создаде билтени. Покрај тоа, во него наоѓаме блокови за социјални мрежи, видео, текст, групи на слики, колони, кои ни помагаат да создадеме поцелосна кампања. Важен детал е тоа сега имаме можност да ги сегментираме кампањите, да може да избере помеѓу различни опции. Освен групите на традиционален начин, ги имаме и новите динамични сегменти, да допреме до поголема публика со оваа кампања.

Кога создаваме кампања, статистиката е важна. Тоа е уште едно од полињата во кои Mailrelay јасно се подобри. Тие ни даваат повеќе информации, покрај тоа што го прават во реално време, што ќе ни овозможи да ги имаме сите важни информации за кампањите. Кои претплатници ја отворија поштата, кога, каде, кој кликнува на врските. Сите информации со кои може да се измери успехот на кампањата на многу едноставен начин. Пристапот до информации е несомнено уште еден важен аспект.

Сите карактеристики во една бесплатна сметка

Пострел

Кога треба да користиме ваков вид на алатки на работа, без разлика дали тоа е наша компанија или некоја од трети лица, нормално е дека треба да платиме пари за да ја искористиме. Не е случајот со Маирелеј, можеме користете во секое време со бесплатна сметкаПокрај тоа што е навистина бесплатен, без мали букви.

Сите карактеристики што ги споменавме погоре се достапни на вашата бесплатна сметка. Можеме да ги користиме во секое време, покрај тоа што имаме гарантирана поддршка од компанијата, во случај нешто да се случи или да се сомневаме во работењето на овие функции. Исто така, нема ограничување за дневно испраќање кампањи или билтени. Ако сакаме, можеме да испраќаме повеќе од еден на ден без ова да биде проблем.

Затоа, не е изненадување што Mailrelay е многу популарна опција меѓу компаниите. Ако сакате да дознаете повеќе за оваа алатка и сè што може да понуди на нејзината веб-страница, ќе можете да дознаете повеќе за оваа алатка, нејзините функции и како да ја зафатите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)