Алкател ќе го лансира целиот свој опсег од 2018 година со формат 18: 9

Издолжените екрани се тука за да останат меѓу корисниците, долг екран на кој е тешко да се прилагоди, но по некое време сметаме дека е нешто нормално и не ни недостигаат пошироките екрани кои досега стануваа предиспозиција на корисниците на корисниците.

Француската фирма Алкател, која помина низ различни раце последниве години, сака уште еднаш да биде референца во светот на телефонијата како што беше во доцните 90-ти со опсегот Алкател Еден допир и Еден допир лесен, штотуку објави дека сите терминали лансирани во 2018 година ќе го имаат овој формат на екранот.

Компанијата не го комплицира животот и планира да лансира три модели за да ги покрие сите опсези во моментов достапни на пазарот: високи, средни и ниски по цени што се повеќе од прилагодени. Алкател 5 ќе биде врв на палетата на компанијата, терминал што ќе ни понуди систем за препознавање на лице со две камери напред, но нема да интегрира двојна задна камера за да може да се искористи ефектот на боке во вашата фотографии, па поверојатно ќе овозможи тоа да се направи со употреба на хардвер, како што е Pixel XL 2.

Во средниот опсег го наоѓаме Alcatel 3v, модел кој е на половина пат помеѓу високиот и нискиот опсег. Овој уред ќе интегрира екран со Full HD + резолуција (2.160 x 1.080) и иронично ако на задната страна ќе има двојна камера за да понуди ефект на боке, нешто што очигледно нема да може да го направи преку хардвер, но доколку е постар брат.

На долниот крај, Алкател ќе го понуди Алкател 1х, влезен терминал, кој исто така ќе има екран во формат 18: 9, но со пониска HD + резолуција (1.440 x 720). Француската фирма потврдува дека овој уред исто така ќе вклучува систем за отклучување лице, но дека тој ќе работи само преку софтвер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алонсо dijo

  Новата посветеност на Алкател кон форматот 18: 9 е многу успешна.
  Исто така, навистина ми се допаѓа дизајнот и финишот на 3-те телефони, како и вклучувањето опции како што се двојната камера и препознавање на лицето.
  Можете да ги видите напорите на брендот да продолжи да се натпреварува, со атрактивни предлози по добра цена.

 2.   Ентони dijo

  Барам паметен телефон со екран 18: 9 и тоа е солиден, за да може да издржи удари, го најдов Blackview BV9000 Pro, кој мислам дека има добра цена со карактеристиките што ги има, што мислите