Алтернативи на моите обележувачи

Слика од главната страница на FlashScore

Сите оние кои сакаат спорт и сакаат да ги знаат различните резултати што се произведуваат на дневна основа, обично ја имаат мрежата како референца моите обележувачи.com, каде што можеме да најдеме огромна количина на резултати во живо и исто така да ги знаеме класификациите од различни лиги, елиминаторните табели и огромна количина на информации што се достапни брзо и лесно.

Можеби ја разгледуваме најдобрата веб-страница од овој тип, но не и единствената што можеме да ја консултираме и секогаш да ја имаме при рака. Поради оваа причина, денес ќе ви покажеме низ овој напис подобри алтернативи за „Мои обележувачи“, во случај оваа спортска библија да пропадне еден ден или во случај да ви треба втор извор на информации.

Зошто Моите обележувачи се почетната страница за скоро сите?

Веќе некое време mismarcadores.com стана веб-страница за повикување на сите оние кои сакаат да се консултираат со резултат во живо  или дури и оние кои сакаат да знаат обемни информации за кој било натпревар, скоро за секој спорт.

Пред да започне кој било натпревар, на пример фудбал, можеме да го провериме класификацијата на тимовите во соодветната лига, претходните одиграни натпревари, како и конфронтациите меѓу нив, жртвите за натпреварот, можните жртви и дополнителни информации. За обложувалниците, кои не се малку, исто така, нуди информации за коефициентите пред натпреварот и некои други куриозитети.

Откако игрите, без оглед на спортот, ќе бидат во игра, може да се дадат две опции. Првиот од нив е дека тие ни нудат информации во живо како што се случува во 90% од случаите или дека резултатот и дополнителните информации ги имаме само откако ќе заврши играта. Подолу ви ги покажуваме сите информации што ни покажуваат кога се игра натпревар во живо;

Слика на Flash Резултати во натпревар во живо

Количината на информации што ни ги нуди „Мои обележувачи“, како пред играта, кога се игра, така и на крајот, е многу тешко да се најде во кој било друг сервис од овој тип. Што повеќе една од најголемите предности со која игра е дека информациите што ги дава во секое време се точни реални и грешките може да се сметаат на прстите од едната рака во повеќето прилики.

Се разбира, Мои обележувачи има достапна апликација за преземање, тотално бесплатна, за уреди со оперативен систем iOS и Android. И во двата случаи работи совршено и ни овозможува да знаеме во реално време каков било спортски резултат.

FlashScore FlashScore
FlashScore FlashScore
Развивач: FlashScore Шпанија
цена: слободен

Подолу ви ги покажуваме најдобрите алтернативи за Моите обележувачи што ги најдовме и кои во некои случаи ги користиме секојдневно;

резултат во живо

Слика од LiveScore

резултат во живо Таа е една од најпопуларните веб-страници од ваков тип и што сигурно сте ја користеле од прилика, дури и пред да бидат пуштени во продажба Мои обележувачи. И покрај едноставниот, а понекогаш и суров дизајн, ни нуди огромна количина на резултати во живо од многу различни спортови.

Како и повеќето услуги од овој тип, тоа ни нуди информации во живо за играта, и обично ги проширува на крајот од истата.

Слика од LiveScore

Резултати.com

Слика од резултати.com

Друга добра алтернатива за „Мои обележувачи“ може да биде изборот на иста услуга, иако со друго име не многу различно. Ако погледнете во сликата од екранот што се наоѓа веднаш над овој текст, ќе разберете за што зборуваме. И дали е тоа резултати.com Тоа е копија, не знаеме дали е легална или незаконска, од оригиналната веб-страница на која бараме алтернативи во овој напис.

Оваа веб-страница работи точно исто како и оригиналот, со исто аспект, така што може да биде алтернатива за одредени времиња, иако нашата препорака е во овој случај да останете директно со Мои обележувачи, а не со чудни копии.

РезултатиПро

ScoresPro слика

Со дизајн на наједноставен и без никакво важно графичко оптоварување се сретнавме со РезултатиПро, што ни нуди голема количина на информации за главните спортови и најважните лиги на планетата.

За разлика од повеќето услуги од овој тип, информациите, како и нивниот дизајн се едноставни и се ограничени на тоа да ни понудат натпревар со неговиот резултат и времето поминато, без да ни понудат повеќе детали. Благодарение на неговата едноставност, може да биде идеално да се консултирате од мобилни веб-прелистувачи или ако не сакаме да знаеме повеќе од специфичен резултат на натпревар што се игра.

SofaScore

Слика од услугата SofaScore

Неколку услуги за обележувачи можат да го достигнат нивото на „Мои обележувачи“, но без сомнение една од оние што се приближува е SofaScore. И, тоа е што ни нуди можност за консултација со огромна количина на различни резултати од многу спортови, со многу информации, но особено со Предност што нуди одлична верзија на апликацијата за паметни часовници.

Апликацијата достапна за Android Wear е направена да се грижи за секој последен детал, а тоа ни овозможува да имаме маркер на зглобот што ќе ни овозможи да го знаеме резултатот од натпреварот што го сакаме во живо.

Слика на апликацијата SofaScore за Android Wear

СофаСкор - резултати во живо
СофаСкор - резултати во живо
Развивач: SofaScore
цена: слободен

Bookmarksonline.com

Слика за обележувачи на Интернет

Многу од успешните веб-страници обично имаат внимателен дизајн, што многу им се допаѓа на корисниците. Ова е случај на bookmarksonline.com, која има атрактивен дизајн, згрижен до најмалите детали и кој има голем број на фиксни корисници благодарение на овој дизајн, но исто така и до едноставноста што ја нуди, при прикажување на резултатите и навигација низ големата количина на информации што ги нуди.

Во негативни аспекти откриваме дека не можеме да консултираме толку многу информации како на другите веб-страници, а тоа е дека тие се ограничени на нудење информации за неколку спортови и за релевантни лиги на меѓународно ниво. Ако сакате да барате резултати од лиги непознати за пошироката јавност или резултати од спортови во позадина, ова не е вашето место.

UEFA.com

Слика од страницата за резултати на УЕФА

Ако нè интересираат само резултатите од светот на фудбалот, што може да биде совршено, одличен извор на информации може да биде официјални страници на ФИФА и УЕФА. Во случај на последното, тие внимателно следат голем број на натпревари во живо преку следниот линк.

Една од најголемите предности на оваа услуга е тоа што ни покажува официјални информации во секое време и на пример во случај на стрелци не постои можност за дискусија.

Кои веб-страници или апликации ги консултирате секојдневно како алтернативи на „Мои обележувачи“?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни и ако ни недостасува некоја од голема важност, ќе ги додадеме на оваа листа за сите да можеме да ги имаме најдобрите информации за спорт во живо .


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Нидија dijo

    Добро утро зошто мојата страница со обележувачи не работи на мојот компјутер од 8 август.