Алтернативи за управување со јазичиња во Internet Explorer 11

хакирање во IE11

Ако сте корисник на Internet Explorer 11, овој напис ќе ве интересира ако треба да управувате со некои од неговите конфигурации.

Секој пат кога одите да правите повик на ново јазиче за прелистувачи на Internet Explorer 11, би можеле да добиете 3 различни алтернативи, сите зависат од конфигурацијата што сте ја воделе во неа. Со малку трик ќе ве научиме да го контролирате овој параметар, што ќе зависи од тоа што сакате да добиете кога одите на кратенката за тастатура CTRL + T.

Internet Explorer 11 опции за контрола

Па, малиот трик што ќе го споменеме подолу главно размислува за употреба на Internet Explorer 11, кој Willе ви овозможи 3 различни резултати откако ќе отидете во кратенка на тастатурата споменати во претходниот став:

 1. Имајте празна страница.
 2. Имајте почетна или почетна страница.
 3. Погледнете ги најпосетуваните страници.

Ова се 3-те алтернативи што ќе ги добиете кога ќе повикате нов таб во Internet Explorer 11; за ова предлагаме да ги следите следниве дополнителни чекори:

 • Отворете го прелистувачот Internet Explorer 11.
 • Willе го активира алатки на врвот (можете да го притиснете копчето ALT за ова).
 • Од „Алатка»Изберете«интернет опции".
 • Мора да останете во «Генерално".
 • Сега кликнете на копчето што вели «Табови".

хакирање во IE11

Веднаш ќе се појави нов лебдечки прозорец, во кој има дополнителни опции со кои можеме да манипулираме; Токму таму треба да се обидете да се лоцирате во втората област, што се однесува "Кога ќе се отвори ново јазиче, отвори:"; Паѓачкото мени ќе ви ги покаже 3-те опции за избор, кои се однесуваат на она што го предлагаме малку погоре.

Сè што треба да направите е да треба да ги примените и прифатите промените на секој отворен прозорец, а потоа да отворите ново јазиче за да можете да му се восхитувате на бараното во Internet Explorer 11.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.