Анализа на енергетска музичка кутија 9

Овој пат ви ја пренесуваме анализата на звучник Енергетска музичка кутија 9, уред што носи на пазарот интересен предлог за квалитетен звучник со минималистички дизајн, многу во согласност со најновите дизајни на шпанскиот производител Energy Sistem. Модел кој со а цена помала од 90 € ни нуди 40W моќност и интересна поврзаност бидејќи овозможува пуштање музика преку Bluetooth, USB, microSD, FM радио или аудио-влез. Неговата тежина е нешто повеќе од 2 килограми, што е прифатливо за да можете да го поместите звучникот навремено, но прави нешто претерано да го сметате за преносен звучник за употреба.

Карактеристики на енергетската музичка кутија 9

Energy Music Box 9 ни нуди крајна моќност од 40 вати, повеќе од доволно за потребите на огромното мнозинство потрошувачи. Брои со еден 2.0 систем на звучници, кој се состои од два динамични звучници со целосен опсег и два за највисоки фреквенции. Заедно со звучниците имаме пасивен мембрански радијатор кој успева да ги зајакне пониските фреквенции и кој е видлив на задниот дел од уредот.

Поврзувањето е една од предностите на овој модел бидејќи ни овозможува да свириме музика преку Bluetooth 4.2, USB меморија и microSD картички, покрај традиционалниот влез од 3.5 mm приклучок и FM радио. Вклучува и Вистинска безжична стерео технологија со што се отвора опцијата за поврзување на две единици Music Box 9 за зголемување на моќноста и постигнување ефект на обвивка.

Дизајн на звучници

Производот на Енергија отфрла за трезен, минималистички и компактен дизајн. Неговата тежина од 2,085 кг, нејзината правоаголна форма и нејзините димензии од 310мм х 120мм x 106мм го прават многу стабилен производ, што е многу добредојдено кога зборуваме за звучник за кој сигурно ќе се движиме со одредена фреквенција. Квалитетот на материјалите е добар, истакнувајќи го неговиот гумено чувство што е пријатно и лесно се фаќа. Заоблените рабови помагаат концептот на производот да биде робустен, додека е визуелно привлечен.

Копчињата за звучници се наоѓаат на горниот дел од звучникот и тие се многу удобни за употреба. Нивната големина е прилично голема, но затоа што се производ со таков минималистички дизајн, тие не се премногу препознатливи. Остатокот од копчињата и приклучоците (приклучок, USB, итн.) Се наоѓаат на страните на уредот, така што тие се многу добро скриени и нивниот пристап е лесен. Сите копчињата се физички, спротивно на сегашниот тренд на користење дигитални копчиња; тука станува збор за вкус бидејќи физичките копчиња може да бидат визуелно помалку привлечни, но без сомнение се многу попрактични и едноставни за употреба.

Звучникот е достапен во две бои, црна и бела, што е моделот што го анализиравме во Актуелиадад гаџет.

Батерија енергетска музичка кутија 9

Батеријата на звучникот е 4.000 mAh што дава вкупна автономија од околу 12-13 часа работење со звучникот со 75% волумен; повеќе од точни за овој тип на уреди и неговата најчеста употреба. Секако, тој има и полнач за напојување за да може да го приклучувате и да работите без употреба на батерии.

Каде да го купите Energy Music Box 9?

Може да го купите звучникот Energy Music Box 9 на официјалната веб-страница на Energy Sistem по цена од 89 € со кликнување овде.

Мислење на уредникот

Енергетска музичка кутија 9
 • Оценка на уредникот
 • 3 ratingвезден рејтинг
89 a 99
 • 60%

 • Дизајн
  Уредник: 75%
 • Перформанси
  Уредник: 85%
 • Автономија
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 65%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Добра вредност за парите
 • Можност за поврзување на два звучници
 • Минималистички дизајн, добри материјали

Contras

 • Донекаде голема тежина
 • Квалитетот на басот може да се подобри

Целосни технички карактеристики

Модел Енергетска музичка кутија 9
THD <1%
Сооднос на сигнал до бучава > 90 dB
Поврзување Bluetooth 4.2 Si
«Помошен влез од 3 5 мм » Si
Интегриран микрофон со чувствителност -42 DB
Batería Капацитет од 4000 mAh
Време на полнење на батеријата „десет 5 часа "
Димензии  X x 310 120 106 mm
тежина „десет 085 килограми »

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.