Vacos Baby Monitor, анализа и перформанси

Се враќаме во Актуелидад Гаџет со преглед за семејството, посебно за семејства со бебиња. Технологијата дојде во нашите животи за да ни олесни. И за родители со бебиња во куќата, секоја помош е малаНа Денес зборуваме за Монитор за празно бебе, премиум камера за да не се изгубат деталите за најмалите од куќата.

Постојат бесконечни можности на пазарот кога барате камера за монитор за бебиња. Денес Ние ви кажуваме с about за предлогот на ВакосНа Комплетна безбедносна камера за контролирајте ги бебињата со видео, аудио, ноќно гледање и многу повеќе отколку што другите се способни да понудат.

Vacos Baby Monitor, безбедно за вашето бебе

Гледајќи во физички изглед, камерата Vacos Baby Monitor, е идентично со другите безбедносни камери што успеавме да го докажеме. Камери дизајнирани за друг вид на надзор, како што се нашите домови или бизниси. Иако ако погледнеме Во придобивките што ги има, наоѓаме важни разликиНа Дали е ова мониторот за бебиња што го баравте? Фатете се Монитор за празно бебе на официјалната веб-страница по најдобра цена.

Можеме да кажеме дека главно се разликува по тоа што го наоѓаме видео од затворено коло бидејќи имаме видео предавател, камера и приемник на сигнал, како што е екранот, каде што се контролите неопходни за неговата конфигурација и употреба. 100% сигурно коло и ослободено од можни хакирања.

Unboxing Бебе монитор Vacos

Сега е време да погледнете во кутијата на овој „комплет“ за мониторинг на бебиња. Како што веќе видовме, наоѓаме два главни елементи како што се самата видео камера, во бела боја и изработена од пластика со сјајни завршетоци. И на монитор со екран и контролни копчиња.

Имаме и други основни елементи за употреба како што се каблиНа Имаме кабел струја за камера, и уште едно за полнење на батеријата монитор. И двајцата со Формат на USB Type-C. Премногу два адаптери за напојување за секој од каблите. 

Нарачајте овде ваш Монитор за празно бебе по најдобра цена на официјалната веб -страница

Конечно, наоѓаме а додаток што ќе се користи за навртување на видео камерата на ид ориентирани таму каде што ни одговара. Малите украсни детали кои и даваат на камерата детски изглед што можеме да го поставиме врз него; два пара на розови и жолти роговиНа И како и секогаш, А мало упатство за корисник и документација за гаранција на производот. 

Дизајн на камера и екран

Како што коментиравме, камерата може да биде совршено третирана како една од камерите за надзор што успеавме да ги тестираме. Има а цилиндрична основа на која се потпира друг заоблен дел во која е интегрирана леќата. Но, сепак, наоѓаме елементи што го разликуваат, како што е антената, или можноста за персонализирање со некои украсни додатоци кои се вклучени во кутијата.

Има микрофон и исто така со звучник, така што е опремен со двонасочен звукНа Несомнено е многу корисно да можеме да комуницираме со бебето во секое време ако се разбуди или ако сакаме да разговараме со него на звучникот за да го смириме. Објективот има резолуција HD 720P и со А. одлична ноќна визија што дава остри слики при секое осветлување или е целосно отсутно.

El следење што ја контролира камерата има a ЛЦД-екран од 5 инчиНа На предната страна, а ла дереча на екранот, го наоѓаме физички копчиња кои служат за контрола на нивната употреба. 

Во заден, плус А. трепки што работи за да можеме да ја издржиме, ние најдовме антена така што сигналот се емитува и прима со подобра јасност. На дното има слот за мемориска картичка до 256 MB меморија каде што можеме да ги зачуваме снимките.

Карактеристики на Vacos Baby Monitor

Време е да ви кажам за главните причини што го прават овој Vacos Baby Monitor најдобрата опција на пазарот за да одлучите за тоа. Како што веќе ви кажавме, дизајн, и покрај тоа што е идентично со она на „нормалната“ камера за надзор, тоа е атрактивен, модерен и нема да се судри во ниеден простор.

Благодарение на менито на мониторот, лесно можеме да ги имаме сите потребни контроли за да извлечеме максимум од неговата употреба. Со директно копчеможеме да овозможете или оневозможете ја камерата или микрофонот да разговара со бебето или да може да слушне дали бебето плаче. Со копчиња во централното подрачје можеме да ја ротираме камерата до 355 степени и да ја поместиме со наклон до 55 степениНа Исто така, можеме да ја зумираме сликата со централното копче со 1,5X зумирање до 2X.

Невозможно е да се најде ќорсокак што нашиот Vacos Baby Monitor не го регистрира. Со монитор можеме да поврземе до 4 различни камери што можеме да го контролираме на ист начин. Така, ќе имаме слики од секој агол од спалната соба во просторијата каде што сакаме да ја инсталираме. Целата безбедност што ја барате во уредот, и тоа можете да купите сега на својата официјална веб-страница.

С under е под контрола “

Сензори со кои има камерата го прават многу поцелосен и функционален 100% за да ни понуди целосно искуство. Имаме сензор за движење што ќе го натера мониторот да се разбуди и да видиме дали бебето се разбудило или само се движи за време на спиењето. На ист начин, сензорот за звук ќе ја активира камерата и мониторот ако бебето плаче.

Еден од сензори кои го прават Vacos Baby Monitor различен од останатите алтернативи е температуратаНа Камерата може да ни понуди информации за температурата во просторијата. На овој начин ќе знаеме на едноставен начин дали е потребно да се стави греење или напротив, дека температурата е висока.

Мобилниот монитор Vacos има можност за снимање сликиНа Не само што ни нуди пренос во живо, ако сакаме, можеме да воведеме а Micro SD картичка до 256MB за зачувување на видео. Willе имаме јасен и несечен сигнал со a растојание до 300 метри од камерата до мониторот, можеме да се движиме низ куќата без проблеми.

Важен детал е тоа што Vacos Baby Monitor не ви треба паметниот телефон, затоа нема да мораме да инсталираме апликации. Ниту е потребна интернет конекција За употреба, сигналот што го емитува камерата го открива само самиот монитор. Без апликации или интернет, нашите слики се ослободени од хакери.

Добрите и лошите страни на Vacos Baby Monitor

Добрите

El Големина на екранот од 5 инчи и 720p резолуција

Едноставност de УСО од првиот момент и разноврсност на опциите

Сензори, звук, движење и температура

Добрите

 • Екран
 • Супер лесен за употреба
 • Сензори

Contras

Понекогаш без интернет архитектурата на куќата може да се стави некоја пречка

цена повисока од просечната

Contras

 • Без WiFi
 • цена

Мислење на уредникот

Монитор за празно бебе
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
103
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 70%
 • Екран
  Уредник: 80%
 • Перформанси
  Уредник: 70%
 • Камера
  Уредник: 70%
 • Автономија
  Уредник: 60%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 60%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 60%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->