Преглед на коцка iwork1x: таблет компјутер за само 180 €

Продолжувајќи со нашите прегледи за технолошки производи, овој пат ви го донесуваме Преглед на коцка iwork1x, una tablet PC 2 en 1 que con un ajustado precio de 183 € nos ofrece un rendimiento más que interesante con 4 GB de memoria RAM, pantalla de 11,6 pulgadas con resolución FullHD a 1920×1080 y una autonomía de 5 horas con un uso intensivo del aparato. ¿Quieres conocer el resto de detalles? Pues sigue leyendo nuestro artículo.

Добри перформанси по прифатлива цена

Техничките карактеристики на Cube iwork1x се слични на останатите таблети со ниска цена што неодамна се појавија на пазарот. Тоа има 4 GB RAM и 64 GB ROM, нешто што е практично стандард во овој вид производи и што е многу потребно за да може да се работи Виндоус 10 со правилна флуентност. На ниво на процесор, откривме нешто помоќно од вообичаеното, уште од уредот Cube монтирајте го процесорот Intel Atom X5-Z8350 Quad Core кој работи на 1.44GHz кога обично е Z8300 процесорот што е нешто постар. Не е дека тоа е многу голема разлика, туку нешто што се забележува особено кога работиме програми или видео игри кои се многу тешки.

Батеријата е 8500 mAh, повеќе од доволно за дозволете 5 часа интензивна употреба во исто време дека не ја казнува премногу тежината на уредот.

Изглед и приказ на коцка iwork1x

La таблет-екранот е со добар квалитет а сликата изгледа одлично дури и во различни агли и во огледални ситуации. Благодарение на неговата дарежлива големина од 11,6 инчи и нејзината резолуција, можно е удобно работење со Виндоус; Бидејќи, како што знаеме, оперативниот систем на Мајкрософт има тенденција да генерира голем број прозорци на екранот и да функционира лесно, потребно е да имате екран со доволна големина и да избегнете чувство на пренатрупаност.

Дизајнот е елегантен, со метална конструкција пријатна на допир. Единствената лоша страна што можеме да ја добиеме до овој дел е тоа задниот капак е пластиченИако е точно дека е многу добро маскиран и на прв поглед се чини дека е метален. На левата страна се наоѓаат излезот на слушалките, мини HDMI портот, мини USB-портата за полнење, USB 3.0-портата и MicroSD-слотот. Од своја страна, од десната страна имаме само звучник, кој има дискретен квалитет, па доколку сакате да слушате филм, ќе мора да користите надворешни звучници за Bluetooth или слично.

Доаѓа испорачано со А. Предна камера од 2 MP, што иако дава сосема нормални резултати е повеќе од доволно за овој тип на уреди каде фотоапаратот ретко се користи од ден на ден.

Поврзување и други детали

На ниво на поврзување, iwork1x доаѓа со сè што можеме да очекуваме од овој опсег на таблети: WIFI: 802.11b / g / n y Bluetooth 4.0.

Димензиите се 29.96 x 18.06 x 1.02 сантиметри и а вкупна тежина од 759 грама, малку потежок отколку што би сакале ... но тука големината на екранот и капацитетот на батеријата се виновниците за овие дополнителни грамови.

El оперативен систем е Виндоус 10, нешто што исто така станува стандард во овој опсег на уреди. Доаѓа претходно инсталирано на англиски и кинески јазик, но можеме да преземеме и ажурираме на шпански директно и без проблеми.

За ваша секојдневна употреба е многу препорачуваме да купите надворешно глувче и тастатура para sacar el máximo rendimiento, ya que usar Windwos 10 con una pantalla táctil puede ser bastante incómodo y sobretodo muy poco productivo. En estos casos lo más recomendable es comprar el teclado externo oficial de la tablet, ya que se acopla perfectamente mediante un dock magnético que es muy sencillo de usar. Su precio es de 58 € y lo puedes comprar pinchando aquí.

Линк за заклучок и купување

Коцката iwork1x е таблет компјутер индициран за оние корисници што ги бараат уред со ниска цена ноктите на интересни карактеристики. El peso y dimensiones de la tablet son grandes por lo que está pensada para manejarla con las dos manos y a ser posible en una mesa. Su precio es de 183 € y la puedes comprar desde aqui al mejor precio.

Мислење на уредникот

Коцка iwork1x
 • Оценка на уредникот
 • 3.5 ratingвезден рејтинг
183
 • 60%

 • Коцка iwork1x
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 85%
 • Екран
  Уредник: 80%
 • Перформанси
  Уредник: 85%
 • Камера
  Уредник: 55%
 • Автономија
  Уредник: 70%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 65%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

Добрите

 • Добри перформанси
 • GB RAM меморија 4
 • Голема вредност за парите

Contras

Contras

 • Задниот дел е пластичен
 • Донекаде тежок

Фото галерија

Овде можете да ги видите сите детали за овој таблет компјутер 2 во 1.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.