Анализа на автоматскиот лет на ВР дрон

Денес ви донесуваме А. анализа на нов дрон дека тестираме неколку недели. Неговото име е Автоматски лет на VR Drone и тоа е дрон од среден дострел специјално дизајниран за почетници пилоти кои сакаат да влезат во светот на пилотирање на прво лице (FPV) по разумна цена, бидејќи го имаме на располагање за само 199 €. Меѓу неговите најистакнати одлики, имаме HD-камера со широк агол, систем за автоматско самостојно поставување што во голема мера ќе им помогне на неискусните пилоти во пилотирањето. доаѓа со вклучени очила за дронови Дрон во самиот пакет. Дали сакате да ги видите останатите карактеристики? Па, не пропуштајте го нашиот преглед.

Дизајн и материјали за автоматско летање на VR Drone

И уредот и контролата се произведени во квалитетни материјали и со пријатен допир. Дронот е доста робустен, се спротивставува на падот без проблеми и доаѓа опремен со заштитни средства што можеме да ги инсталираме за да ги направиме првите пробни летови без ризик да ги оштети сечилата на уредот. На контролорот има чувство на гума многу пријатно и тоа додава квалитетен бонус на производот. Тежината на контролата е прилично мала, идеална за да спречи нашата рака да се умори за време на летот.

Квалитетот на пакување тоа е повисоко отколку што се очекуваше во производ од овој опсег; Пакетот е робустен и доаѓа со рачка, така што ни помага удобно да го транспортираме дронот. Покрај тоа, сите производи се комплетно опремени со неколку влошки, така што можеме да ги транспортираме без ризик да се движат и оштетуваат за време на патувањето.

Камера со дрон

Камерата со дронот е Широк агол HD и пренесува видео во живо за да може да се прават летови на FPV. Исто така, ви овозможува да снимате слики и видеа, и на SD-картичка и директно на меморијата на паметниот телефон. За да снимите на SD-картичката, ќе мора да ја отстраните камерата од беспилотното летало (треба да притиснете јазиче) и внатре ќе видите слот каде што можете да ја ставите картичката што влегува во USB-меморијата.

Камерата може да се прилагоди во неколку различни позиции, што многу помага да се спречат сечилата да излегуваат на видеата кога сакаме да направиме видео од лет и да ја прилагодиме најсоодветната визија кога ќе летаме во прво лице.

Карактеристики на дронот

Како што претходно коментиравме, автоматскиот лет VR Drone е дрон за иницијација прилично лесен за летање. Исто така, има режим на само-позиционирање што е способен да открие елементи што се наоѓаат во нејзиното опкружување за да ве спречи да правите движења што ризикуваат можна несреќа. Оваа одлика е добра за неискусни корисници, но може да биде малку непријатна за употреба кога сте поискусен пилот.

Уредот е робустен и со соодветна тежина да може да лета на отворено и со ограничен ветер. Времето на одговор е точно, што му овозможува на леталото лесно да лета. Доаѓа опремено со копче за автоматско полетување и слетување, апсолутна контрола, две брзини и режим на акробатика што ни овозможува да направиме 360º јамки со допир на копче. Според нашите тестови, батерија нуди 15 минути лет, кои се малку намалени ако ги ставиме заштитите на сечилата при губење на дел од аеродинамиката на сетот.

Очила за дронови VR

Очилата за дронови со ВР се а многу едноставен модел за почетнички очила. Во суштина тие се случај во кој треба да го вметнете вашиот паметен телефон за да можете да го користите режимот на пилотирање во прво лице и да можете да уживате во првото искуство во овој режим на лет. Неговото поставување е многу едноставно, ја инсталирате апликацијата дрон на вашиот мобилен телефон, го отворате слотот, го ставате паметниот телефон прилагодувајќи го на вистинското место за да можете да го видите секој дел од екранот со секое око, повторно ставете го во очилата и вие може да почне да лета.

Проблемот со овој тип системи на мобилен погон е што обично ги има малку заостанување во видеото, што во пракса ни го отежнува пилотот на беспилотното летало доколку немаме одредено искуство, затоа не препорачуваме да го користите овој режим на лет во вашите први недели со уредот.

Каде да го купите дронот?

Автоматскиот лет на ВР дрон Достапен е во онлајн продавницата Југуетроника по цена од 199 €. Како што коментиравме, тоа е многу добра вредност за парите за беспилотно летало од почетно ниво кое е навистина лесно да се лета дури и за помалку искусни пилоти.

Мислење на уредникот

Автоматски лет на VR Drone
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
199
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 85%
 • Камера
  Уредник: 90%
 • Автономија
  Уредник: 85%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 75%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 85%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Многу лесен за летање
 • Робустен и со добар квалитет
 • Добра вредност за парите

Contras

 • Одложување на видеото во режим FPV

Фотогалерија со дронови

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)