Анализа на граничните земји 2

 

Враќањето во непријателските пустелија на Пандора Не може да биде подобро: нови ликови, повеќе оружја, поголеми можности, повеќе мисии, огромни сценарија… и пред сè, многу часови забава со која може да се фати играчот пред екранот. Така, нашироко кажано, е како можеме да ги сумираме придобивките од ова одлично продолжение.

Улогата и fps одат рака под рака, уште еднаш, во игра која е една од најинтересните од оние лансирани на пазарот во последниве месеци. Значи, ве покануваме да го прочитате нашиот преглед за овој интересен Гранични 2 дека студијата на Ренди Пичфорд.

Експеримент беше таа прва авантура што се осмели да комбинира стрелец од прво лице со играње улоги менувач што доби одлични резултати, согласувајќи се и со критичарите и со публиката, нешто доста тешко да се постигне во последно време. Прво тоа Гранични Имаше дури и своја верзија на играта на годината, необично признаена награда и што е најзначајно, ја освои theубовта на легијата на гејмерите. Ова продолжение не е кратко, оди повеќе и подобро од секој поглед: ако оригиналот изгледаше како одлична игра, Гранични 2 Тоа е задолжително.

 

 

Универзумот на Гранични е управувано од насилство, опстанок, грабеж и посебна смисла за хумор, состојки кои и даваат на играта единствена личност и што го туркаат играчот да бара грав во хаотичниот Пандора, место кое сега е потчинето на дизајнот на Убав џек, ексцентричен автократ чија смрт ќе стане крајната цел на оваа авантура.

 

 

Во ова продолжение, никој од протагонистите на претходната игра не се повторува, со четири нови херои, секој различен со своите способности и естетика: Маја - тип на сирена, со психички сили -, Салвадор -тип Гунзеркер, overубител на тешки оружја-, Нула -Тип убиец, тој е некаква нинџа од иднината- и Акстон -Командо момче, технолошки такт-. Иако, вистина е дека се нарекува петти тип на карактер, Мехроманцер Гејџ но тоа, во моментот, е достапно само за оние кои ја нарачале играта, иако во иднина тоа ќе биде платено ДДВ.

 

 

Како играчи на првиот Гранични, развојот на нашиот карактер е од витално значење за да напредуваме со леснотија низ Пандора, и за ова играта има удобен систем на еволуција поделен на три гранки со различни способности за секој лик. Како новина, го наоѓаме Ранг на Scumbag, што директно ќе влијае на аспектите како што се здравјето или штитот. И секако оружјето во Гранични 2 тие продолжуваат да играат витална улога, множејќи ги квантитетот и можностите за нив, како што се нивните различни атрибути или видот на муниција што можеме да ја користиме со нив (всушност, некои оружја ќе бидат бескорисни против одредени непријатели освен ако не ги натовариме со проектили точни)

 

 

Како што е логично, приказната ја следи нишката обележана со главните мисии, но овој пат има мноштво секундарни мисии, поврзани или не со главната заговор, кои обезбедуваат десетици часови игра, нешто необично во овие времиња на авантура експрес и кои и даваат на програмата репродуктивна вредност - и прилагодлива - прилично извонредна во однос на времетраењето. За да ја навивам навивам, се враќа фантастичниот режим на соработка Гранични територии 2, и офлајн до поделен екран и преку Интернет, што е еден од основните столбови на играта, бидејќи дури ќе има ситуации во кои ќе ни треба помош од некој друг партнер за да ги поставиме одредени конечни шефови на нивно место. Гранични 2 Тоа е одлична опција за оние кои сакаат кооперативен режим, бидејќи можеме да ги играме и сплит екранот, како што споменавме, преку Интернет, па дури и поделен екран, а во исто време и на Интернет со други пријатели.

 

 

Во техничкиот дел има квалитативен и квантитативен скок. Тешко е да се поверува дека веќе ветеранот Unreal Engine 3 може да го оживее визуелниот спектакл што е Гранични 2Не само поради неговата посебна естетика, се разбира, туку и затоа што поставките се многу поголеми, има поголемо полигонално оптоварување, можеме да видиме бројни елементи на екранот и карактери ... Веднаш штом ќе влеземе Пандора, Јасно е дека ова продолжение го остава оригиналот зад себе и во овој дел. Што се однесува до синхронизацијата, имаме многу забележителни шпански гласови, со внимателни дијалози и звук на високо квалитетни нивоа.

 

 

Поговорката за вторите делови никогаш не била добра, нема место во оваа прилика. менувач успеа да развие програма што надминува, и далеку, сè што се гледа во првиот Гранични: графика, времетраење, спектакуларно, прилагодување, соработка ... Тоа е исклучително забавна и зависност игра и, можеби, една од најдобрите програми што беа објавени во последните месеци. Ако сте aубител на оригиналот, Гранични 2 Тоа е суштинско значење во вашата колекција, додека оние кои сакаат да го пробаат, ве повикувам да и пристапите без страв од разочарување. Ви благодарам менувач.

 

СВЕТСКА РАМКА VJ 9


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.