Анализа на енергетскиот систем Систем Energyвер на отворено

Навлака за надворешна кутија Energy Sistem Outdoor Box

Енергија Систем Повторно сметајте на нас да направиме анализа на еден од вашите производи. Како и обично, станува збор за гаџет поврзан со музика и звук. Но, тоа не е само секој. Имавме доволно среќа да можеме да го вкусиме beверот Energy Sistem Outdoor Box astвер.

Звучник што ги подигнува преносливите музички додатоци на повисоко ниво. Дали сте еден од тие треба струја? Па земете 2 чаши… или повеќе. Важна опција што треба да ја разгледате ако барате звучник подготвен за надвор и кој има многу енергија. 

Theверот на енергетскиот систем

Кога сакаме да ги тестираме уредите поврзани со музика Енерџи Систем секогаш има што да каже. Y во овој случај подигнете ја јачината на звукот до максимум да не запознаат со Beas на отворено поле. Голем и моќен говорник во вистинска смисла на двата збора. Подготвени да опфатат сектор со голема побарувачка, неговото однесување нема да ве остави неподвижен.

И покрај нејзината големина и тежина, се соочуваме со преносен звучник. Можете да го „инсталирате“ во омилениот агол на вашата куќа. Но исто така можете да го носите каде и да одите. Можеби не е најпренослив или најудобен за транспорт. Но, колку нудиш до 14 часа музика со полна моќ без пауза? 

Прекарот на astверот на крајот од неговото име не е случајно. Ако сакате вашата музика да се слуша во потполност насекаде, Energy Sistem Outdoor Box Beast е вашиот звучник. Ние сметаме, ниту повеќе ниту помалку, на тоа 60 вати моќност, Atверство. Не плашете се да играте на отворено, вашата музика ќе звучи гласно. Ако барате моќ, купете тука вашиот Energy Sistem Outdoor Box Beast на Амазон.

Дизајниран да биде на отворено 

Енергија Систем Урдор Кутија astвер надворешност

Su дизајн е јасно наменета за тим што е лаптоп. Само погледнете ја нејзината огромна рачка. Зафатете ја вашата музика и споделете ја каде и да одите, но направете ја да звучи навистина гласно. Energyверот „Енерџи Систем“ на отворено поле тежи повеќе од 3 и пол килограми. Но, со оглед на неговата голема големина и одличниот стисок што го нуди нејзината рачка, не е премногу тежок или непријатен за носење.

Сите структура е конструирана со добар квалитет, црна пластика со висока јачина. Вие не треба да се плашите од удари или прскања, што е одлична точка за тоа. Во центарот, неговиот мрежа во зелена боја совршено се спротивставува на понудата на оригинален производ. Во моментов, не можеме да го најдеме Sistверот „Енерџи Систем“ на отворено поле во други бои. Овој звучник нема да остане незабележан, а уште помалку кога ќе го започнеме.

Energyверот за надворешна кутија Energy Sistem е вака

Предна енергетска кутија astвер

Благодарение на вашата симетричен дизајн, нај speakerверниот звучник на „Енерџи Систем“ е истото за предниот дел како и за грбот. И овој дизајн се покорува на можноста вашата музика да звучи исто и од двете страни. За ова имаме два пара звучници поставени од двете страни за доживување на звукот од 360 °.

На една од нејзините страни имаме физички копчиња да комуницирате директно со говорникот. Во центарот го имаме копчето Вклучено исклучено. И околу него наоѓаме копчиња за контрола на волуменот, што исто така ќе служи за унапредување или одложување на патеките. Ние исто така го наоѓаме копче за репродукција / пауза. И копче, кое се наоѓа на врвот, за пристап до мени.

Контроли на Energy Sistem Outdoor Box Beвер

Ако погледнете во друга нејзина страна го најдовме бројни пристаништа за влез и излез со кој има doверот за надворешна кутија. Под гумена капа за да ги заштитиме од влага и прскање, што лесно ќе ги отстраниме, ќе ги најдеме мноштво опции што ги прошируваат можностите. Имаме влез на струја каде што ќе го вклучиме кабелот за полнење на батеријата.

Energy Sistem Outdoor Box пристаништа astвер

Имаме Аналоген помошен влезен порта со формат 3,5 mm. Исто така со Читач на микро SD мемориски картички. И уште повеќе, А. USB конектор каде покрај тоа што можеме да поврземе надворешна меморија, можеме да поврземе кој било уред и користете звучник како енергетска банка. Како што гледаме, многу опции за да можеме да ја пуштаме омилената музика на еден или друг начин.

Овде можете да го купите Energy Sistem Outdoor Box Beast на Амазон со бесплатна испорака

Компатибилна и разноврсна поврзаност

Како што видовме, со оглед на можностите за поврзување што ги нуди, Energy Sistem Outdoor Box Beast е компатибилен и разноврсен уред. Сметаме дека дополнително е повеќе од интересно што го има ФМ радио. Покрај физичките врски, „beверот“ се поврзува многу ефикасно.

Енергија Систем Надворешна кутија Големина на astвер

Su Bluetooth-врската е безбедна и стабилна благодарение на технологијата v5.0 класа II со кој е опремен. Со обем на оддалечено до 10 метри. Поддржува профили Bluetooth A2DP / AVRCP. Таа има Работна фреквенција од 2,4 GHz. Заборавете на исклучувањата или намалувањата на репродукцијата. 

Автономија за музиката да не застане

Кога зборуваме за преносен звучник, батеријата е една од нејзините важни точки. И покрај напојувањето или дизајнот, ние ја земаме предвид и батеријата што ја има. Звучникот на Energy Sistem Outdoor Box Beast е опремена со литиум-јонска батерија од 2.600 mAh. Батерија што Можеме целосно да наполниме еднаш истоштено за време од 3 и пол часа. 

Иако априори може да изгледа дека е недоволно полнење на батеријата способен да понуди до 14 часа „нон стоп“ музика. Автономија што може да се скрати или издолжи во зависност од нивото на јачина на звук што го користиме.

Енергетски систем за надворешна кутија astвер, лист со податоци

Energy Sistem Outdoor Box Beунгла astвер

Бренд Енергија Систем
Модел Boxвер на отворено
Звучен систем 2.0 стерео
Интегрирани звучници 4 динамични звучници со 3 ”целосен опсег
Bluetooth конекција 5.0
Дополнителна поврзаност USB - слот за микро SD - 3.5 помошен приклучок
Радио FM SI
Batería 2.600 mAh
Автономија до 14 часа
Време на полнење 3.5 часа
Мерките X x 490 190 220 mm
тежина 3675 g
цена 159.00 €
Врска за купување Energy Sistem Outdoor Box astвер

Добрите и лошите страни

Добрите

Да се ​​има моќност од 60 W не е нормално за лаптоп компјутерите.

Конструиран со материјали што ќе одолеат на удари и заштитени за да издржат прскања, без грижи.

360º опкружувачки звук благодарение на двојниот сет од два звучници на секоја од неговите страни.

Добрите

 • Моќност од 60W
 • Отпорност на удари и вода
 • Звук 360º

Contras

Тежината за транспорт е поголема од 3,5 кг.

Нема други бои на располагање, во моментот имаме само зелена верзија.

Contras

 • тежина
 • Една единствена боја

Мислење на уредникот

Energy Sistem Outdoor Box astвер
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
159,00
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 75%
 • Перформанси
  Уредник: 85%
 • Автономија
  Уредник: 85%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 60%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 75%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.