Анализа на слушалки Energy Sistem урбани 4

Енергија Систем Урбан 4

Денес повторно допира уред од фирмата Energy Sistem. И, неколку дена имавме можност да тестираме еден од најпопуларните гаџети во моментот, некои слушалки. Во овој случај дојде редот на „Енерџи Систем“ урбанистички 4.

Ако сè уште не сте решиле да набавите безжични слушалки денес, ние ви ги донесуваме интересна опција. Гледаме како слушалките станаа „неопходни“ за придружба на нашите паметни телефони. И меѓу мноштвото опции кои доминираат на пазарот денес ви донесуваме една многу интересна.

Energy Sistem urban 4, слушалките што ги баравте

Енергија Систем Урбан 4 со корица

Како што можеме да видиме, денес има скоро онолку видови слушалки колку што има паметни телефони. Секој производител лансираше еден или повеќе различни модели на пазарот во последните месеци. И со толку многу достапни производи, станува сè потешко да се направи вистинскиот избор. 

со слушалките Energy Sitem urban 4 наоѓаме можност меѓу многу други. За да знаете дали тие се само она што го барате, продолжете да го читате овој пост. Следно ќе ви кажеме сè за овие слушалки Energy Sistem. Уште една опција што може да биде интересна ако барате оригинален производ, по добра цена и со ништо да му завидувам на кој било модел од кој било друг производител. Купете го Енергија Систем Урбан 4 на Амазон по најдобра цена.

Дизајн и стил на Energy Sistem urban 4

Energy Sistem Urban 4 во корицата

Ако ги погледнеме облиците и дизајнот на овие слушалки Energy Sistem, треба да започнеме со тоа што ќе им заблагодариме што не личат на AirPods. Видовме безброј фирми кои се обидуваат да направат производи „инспирирани“ од слушалките на „Епл“. Ние секогаш преферираме оригинален производ што не личи на кој било друг. 

Верзијата на урбаниот 4 што ја добивме за преглед доаѓа убаво ванила жолта боја. Тон кој, далеку од премногу впечатлив за да се погледне, воопшто не се судира. Нивните материјалите се многу пријатни на допир и изгледаат отпорни. Во рацете, и капакот и слушалките соодветна тежина. И се става во уво тие ниту паѓаат ниту се мачат.

Купете го сега Energy Sistem Urban 4 на Амазон по најдобра цена

Ние сакаме да видиме како од истиот производител тие можат да создаваат различни модели на слушалки. И направете ги без некои да изгледаат како другите. Добар дизајн и добри материјали, но со можности за различни вкусови на облици и бои. Понуда низа различни производи во рамките на истиот сектор тоа е нешто што не секој е способен да го постигне.

Навлаката на урбаните 4 има форма на капсула заокружено од сите четири страни. Со мала големина совршена за носење во џеб. Со а капак со магнетно затворање што осигурува дека по грешка не остануваат отворени. Внатре слушалките се потпираат на две дупки, исто така магнетизирани, на кои се полнат нивните батерии. И можеме да го поврземе за целосно полнење преку Микро USB порта кој се наоѓа на задниот дел.

Приклучок за полнење Energy Sistem Urban 4

Обвивка и карго кутија има тежина од само 26 грама. На оваа тежина би и додале тежина на секоја слушалка, тоа е од 4 грамови. Вкупно зборуваме за 34 грама, вие дури нема да забележите дека ги носите. И постови тие нема да тежат или да ги вознемируваат вашите уши. Неверојатно што со толку мала тежина што ни ја нудат до 2,5 часа репродукција, тоа може да биде твое за помалку отколку што мислиш. Автономија што, како што знаеме, ќе зависи од нивото на јачината на звукот на кое ги користиме.

Најдобра технологија за вашата музика

Така што батеријата е секогаш подготвена, овој вид слушалки со футрола / полнач автоматски вклучи или исклучи. При отворање на кутијата врската со нашиот паметен телефон е автоматска. На ист начин, кога ќе ги вратиме во нивниот случај, тие ќе се исклучат и ќе започнат да се полнат. 

Енергија Систем Урбан 4 со паметен телефон

Технологијата Вистински безжичен стерео тоа е она што ги прави овој тип слушалки тотално безжични. Beе биде доволно да ги синхронизираме со нашиот телефон за прв пат ги вклучуваме и веќе ја завршивме целата конфигурација. Невозможно е да започнете да уживате во гаџет толку брзо и толку добро.  

Благодарение на база на магнетна карго-кутија, слушалките совршено се вклопуваат само со пуштање на место. Нешто што сметаме дека недостасува во овој случај е една или повеќе LED диоди за да се добијат информации за нивото на полнење. И слушалките и нивниот полнач. Ако урбаните 4 се она што го баравте, купете ги сега на Амазон без трошоци за испорака.

Подобрувањето што го забележуваме во однос на другите слушалки, дури и од истата фирма, е контрола на допир. За разлика од другите модели во кои наоѓаме копче, што понекогаш е непријатно да се притисне. Во Урбан 4 на Енерџи Систем контролата е тактилна. Па тоа со едноставни „допири“ можеме да паузираме песна или да одиме на следната. 

Лист со податоци Енергија Систем урбан 4

Дизајн на Energy Sistem Urban 4

Бренд Енергија Систем
Модел урбанистички 4
Bluetooth 4.2
Формат на слушалки во уво
Контрола на јачината на звукот SI
Контрола на репродукција Тактилни
Опсегот до 10 метри
Фреквенција 2.4 GHz
Максимална јачина на сигналот  
Максимална моќност на аудио 2 mW
Батерија за слушалки По 50 mAh
Кутија за полнач за батерии 380 mAh
Димензии на слушалките X x 2.5 2.3 2.8 cm
Димензии на кутијата X x 6.7 2.8 2.9 cm
Тежина на слушалките По 4 гр
Тежина на кутијата 26 g 
цена 33.90 €
Врска за купување Енергија Систем Урбан 4

Добрите и лошите страни на урбаниот 4 на Енерџи Систем

По неколку недели тестирање со безжичните слушалки Energy Sistem urban 4 можеме да ви кажеме неколку работи. Ние најдовме аспекти што многу ни се допаднаа. Но, исто така, се разбира, други што може да се подобрат во идните верзии на производот. Од искуството на употреба, ќе ви кажеме за добрите и лошите страни што ги најдовме.

Добрите

El тежината е исклучително мала. Детал што ќе ги задоволи оние кои се навикнати да поминуваат неколку часа на ден со поврзани слушалки. 

Оригинален дизајн без сличности. Доволно е да копирате други, вашиот сопствен и оригинален дизајн може да биде повеќе или помалку успешен, или убав, но тој е ваш сопствен и оригинален. 

Контрола на допир во слушалки. Многу поудобно и поефикасно од контролите на копчињата на кои треба да ги притискаме ушите.

На градежни материјали тие нудат пријатен допир, а исто така изгледаат и отпорни.

Добрите

 • Многу мала тежина
 • Дизајн без „инспирации“ од трети страни
 • Контрола на допир
 • Отпорни материјали

Contras

Не можеме да најдеме информации за нивото на батеријата од слушалките или кутијата за полнач. 

Нивото на јачина на звук не е толку високо како што сакаме. Во ситуации со висок надворешен шум, максималниот волумен не е доволен.

Contras

 • Нема LED светла за нивото на батеријата
 • Нивото на јачината на звукот е нешто кратко

Мислење на уредникот

Енергија Систем урбан 4
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
33,90
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 75%
 • Перформанси
  Уредник: 70%
 • Автономија
  Уредник: 70%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 70%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.