Анализа на паметниот часовник AUKEY LS02 и полначот Aircore 15W

Дома AUKEY AG

Денес зборуваме со вас во Андроидис за два многу различни производи, но тие имаат нешто заедничко. Тие доаѓаат од истиот производител, AUKEY, и секој во својот сектор се обидува да го понуди истото, производ на добри перформанси по прифатлива цена. АУКЕЈ е веќе повеќе од доволно познат во технолошкиот сектор за нудење огромна палета на додатоци и производи за паметниот телефон.

Овој пат се фокусираме на две од нив. Можевме да го тестираме паметен часовник AUKEY LS02 и натоварувач безжичен Авион 15W. Два производи кои доаѓаат на пазарот да бидат уште една алтернатива на бесконечноста на можностите што ги наоѓаме на пазарот. 

AUKEY и нејзините производи се на висина на задачата

Фирмата AUKEY се обидува да го постигне она што сите го нудат квалитетни производи по добри цени. Имавме доволно среќа да тестираме неколку производи од овој производител и, генерално, најдовме добри завршувања и карактеристики на ниво. Денес ќе разговараме за два производи кои ја делат оваа филозофија на брендот.

Кога одлучуваме за паметен часовник, земаме предвид неколку аспекти. Цената, придобивките што нуди и што дизајн привлечен за нас. Ние можеме да ги земеме предвид истите овие околности за секое купување. Затоа денес гледаме на паметен часовник AUKEY LS02 и на безжичниот полнач Авион 15W.

Паметниот часовник LS02

Се соочуваме со модел на паметен часовник колку е функционално, толку е дискретно. Уред кој не привлекува внимание според неговиот дизајн да биде трезен. Може да остане незабележано на вашиот зглоб. Но, тоа ни нуди огромна функционалност и перформанси што одговараат на многу други модели со многу повисоки цени.

Дизајн на паметен часовник LS02

Како што ви кажавме, AUKEY LS02 Тоа е часовник за оние кои не сакаат да привлечат внимание. Со „нормална“ големина нема нишки во облиците или боите, но тоа не е во спротивност со a тенок и елегантен дизајн. Паметен часовник со наизменична струјаметален хасис со правоаголна форма во сива боја темно каде што ти одговара 1 инчен екран.

Во него Десна страна е пронајден неговото единствено физичко копче со неколку функции за негово работење како дома, или вклучување / исклучување.

Во заден го најдовме монитор за отчукување на срцето способен за континуирани мерења додека го имаме на рачниот зглоб. Брзи и сигурни мерења, како што успеавме да споредиме со другите уреди. Нешто корисно особено кога вршите спортски активности. Исто така во задниот дел го наоѓаме Магнетни пинови за полнење на батеријата.

Зафатете се од него УКЕЈ ЛС02 на официјалната веб-страница со попуст од 10%

Ременот е уште една од неговите дискретни точки. Со ширина според големината на екранот, во Мат црно. Но, со допир што е многу пријатен и а квалитет далеку над просекот ако се споредиме со другите модели што сме биле во можност да ги тестираме.

Карактеристики на AUKEY LS02

Време е да погледнеме на сè она што е способен да ни го понуди AUKEY LS02. Мора да имаме предвид дека се соочуваме уред што можеме да го сметаме за економичен ако се споредиме со другите модели. Но, ова е нешто што работи во прилог на LS02 со оглед на придобивките што ги има.

Почнувајќи од вашиот екран, а TFT панел со дијагонала од 1,4 инчи и Резолуција 320 x 320 dpi, повеќе од доволно за оваа големина. Изгледа одлично дури и во услови на сончева светлина. Исто така има поставки за ниво на осветленост и можеме да избереме до 4 типа на осветленост. Нешто што недостасува во многу други уреди.

Тајмингот е една од предностите на AUKEY LS02. Wonderе се согласи прекрасно со вашиот паметен телефон, и нема да има известување што може да го пропуштите. Можете да конфигурирате паметни известувања повици, читајте пораки на екранот, па дури и активирајте го известувања од вашите омилени социјални мрежи.

Un идеален придружник да се занимавате со вашиот омилен спорт контролирање на репродукција на музика од вашиот зглоб. Еден од важните детали е дека AUKEY LS02 навистина тежи малку, нема да забележите дека го носите. Ние најдовме до 12 спортски модалитети што можете да го следите за да го носите контрола на потрошените калории или напредните километри. Поставете цели и напредувајте и постигнувајте предизвици.

Нема да се грижите дали вашиот часовник е оштетен од пот или прскање на вода. Карактеристики на AUKEY LS02 IP68 сертификација отпорност на прашина и вода. Поддржува температури помеѓу -20º и 45º. Купете го паметниот часовник AUKEY сега LS02 со попуст на својата веб-страница.

И во еден од аспектите што корисниците ги ценат најмногу, траење на батеријата, исто така се мери. AUKEY LS02 нуди а автономија на употреба до 20 дена. Целосно ќе заборавите каде го оставивте полначот за паметни часовници. Несомнено, од многу причини, AUKEY LS02 е паметен часовник што треба да се земе предвид.

Безжичен полнач AUKEY Aircore 15W

Како што рековме на почетокот на овој пост, AUKEY е меѓународно познат по количината додатоци што ги произведува за нашите мобилни уреди. И можеме да го кажеме тоа додатоците за полнење се едни од најпроизведените и се продаваат на глобално ниво. Во овој случај наоѓаме магнетски безжичен полнач колку е корисно, толку е и елегантно.

Можеме да ви кажеме малку за дизајнот на полначот. Во овој случај, тоа е нешто специјален безжичен полнач за неговиот формат и за разноврсноста што ја нуди. Има кружен облик и има навистина мала големина и дебелина. Совршено може да стане наш вообичаен полнач дури и „да си оди“. Брз, удобен за употреба и ефтин, секако интересна опција. Купете го сега на веб-страницата на AUKEY најдобра цена.

AUKEY не носи нов концепт на магнетизиран безжичен полнач. Aircore 15W е јасно инспириран од новите полначи дизајниран од Apple за iPhone 12, наречен MagSafe. Не само што можеме да ги полниме нашите паметни телефони компатибилни со безжично полнење со нив. Исто така Можеме да го користиме додека батеријата се полни држејќи ја меѓу рацете без да се исклучи полначот. 

Има Сертификација за безжично брзо полнење Qi до 15W. Можеме да наплаќаме кој било компатибилен уред како што се паметни телефони, слушалки или паметни часовници. Покрај тоа, неговиот Кабел во формат USB Type-C долг 1,2 метар, го прави неговото користење не непријатно додека го имаме вклучено во струја или некоја порта на нашиот компјутер.

Ако веќе сте решиле да купите безжичен полнач, набавете го AUKEY Aircore 15W овде на вашата веб-страница и уживајте во практичноста да ја користите.

Полначот Aircore 15W има стрдруга магнетна област што ќе го држи уредот без да го пушти дури и ако го придвижиме или го држиме во наши раце. Важно еволуција од првите безжични полначи со кого, како што коментиравме, моравме да ги оставиме нашите телефони без да можеме да ги користиме. 

Важен детал што треба да се има предвид е тоа не можеме да го најдеме адаптерот за напојување во кутијата за полнач. И, тоа мора да го знаеме така што Aircore работи со полн капацитет и достигнете ја својата максимална брзина на полнење, 15W ќе ни треба мрежен адаптер помеѓу 18W или 20W.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)