Ние го анализираме новиот од UGREEN за полнење на батеријата

Ние продолжуваме да примаме и тестираме гаџети поврзани со полнење на батеријата од нашите уреди, за многумина заборавени. Гледаме како во постојана еволуција на секој дел од паметниот телефон, батериите се чини дека продолжуваат да се забораваат од година во година. Денес од рака на UGREEN, ние ви донесеме опции, така што нашите паметни телефони се секогаш „вклучени“.

Ние секогаш сме им благодарни на производителите како UGREEN, кои нудат капацитети, така што батериите на нашите уреди се секогаш активни. Понудувачи на полначи наплатува многу поефикасно и за помалку време. На навистина мали и моќни надворешни батерии кои го множат дневниот корисен век на нашите паметни телефони неколку пати. 

ЗЕЛЕНА, верен придружник за вашиот паметен телефон

Во оваа прилика, успеавме да докажеме, три од нејзините најактуелни производи. Двајца полначи со ултра брзо полнење и малку, но „насилник“ Екстремна батерија, за што ќе ви кажеме сè детално подолу. Секако додатоци идеален за оние кои трошат батерија над своите можности.

Веќе немаме изговор да ја потрошиме батеријата на нашиот паметен телефон, таблет или компјутер. Имај побрзо полнење отколку што порано Тоа е аванс што не се цени толку многу додека не добиеме можност да го испробаме. И понесете мал гаџет способен да ни понуди повеќе од 3 целосни полнења на скоро секој паметен телефон исто така е супер интересно.

ЗЕЛЕНИ производи да бидат во чекор со нас

Како што ви кажавме, трите додатоци на UGREEN, како и огромното мнозинство од оние што ги продава овој производител, се поврзани со полнење на батериите. Производи кои првично имаат многу високи стандарди за квалитет. И тие исто така имаат добра репутација кај корисниците преку најпознатите продавници.

Навистина е лесно да наидете на ЗЕЛЕН додаток меѓу препорачаните од Амазон, на пример, или да го видите во кој било дом или канцеларија. Затоа, знаејќи дека имаме производи со признат престиж ги прави вашите вести уште поинтересни. И, благодарение на тековните кодови за промоција и попусти, можете да ги направите ваши по уште подобра цена.

Полначите се нешто во кое ретко инвестираме ако не од потреба. Сметајќи на фабричкиот полнач, кој до неодамна, вклучен од сите производители, не гледаме причина да купиме друг. Освен ако поради околности не ни треба втор полнач, или оној што го имаме е изгубен или оштетен. Но, вистината е дека побрзото полнење е навистина важен аванс.

18W USB C полнач

Првиот од производите е за ултра брз полнач за полнење со технологија Power Delivery 3.0. Таа има 18W брзо полнење што ветува товар од 50% од батеријата на скоро секој паметен телефон за само 30 минути. Товар со а забрзајте до 50% побрзо од класичниот полнач конвенционален.

Во овој случај, ние се соочуваме со полнач со Влез за полнење USB Type-C. Нема да можеме да го користиме конвенционалниот кабел што има USB крај. Работи само за кабли со USB C на USB C или USB C на молња. Во овој случај, можностите се делумно ограничени, но исто така е точно дека Повеќето од тековните уреди веќе дефинитивно се определија за овој тип конектори.

Преброј полнач UGREEN е синоним за безбедност. Има систем според кој кога открие дека уредот е целосно наполнет, тој автоматски се исклучува. Имаат заштита од преоптоварување и прегревање. Тој е опремен и со IC чип што го прави системот динамично намалување на топлината за да се постигне оптимална температура на полнење.

Физички полначот нема многу наука над тоа што неговата форма е повеќе или помалку густа, или бојата на неговото завршување. Во овој случај се соочуваме полначи од нај "нормалните" Во однос на нивниот изглед, тие имаат сјаен бел финиш.

Купете сега ваше 18W USB C полнач со попуст на Амазон 

30W USB C полнач

Вториот од производите е друг полнач. Физички многу сличен на претходниот, само малку подебел. Но, многу помоќен бидејќи има ултра брзо полнење, исто така Power Delivery 3.0, но со Моќност од 30W. Може да наполните полн iPad од следната генерација за помалку од два часа.

Исто така, овој полнач од 30W има Влезен и излезен приклучок USB C. Значи, ќе ни треба кабел со ваков тип на влез. Како што коментиравме, тој сè уште не е најкористен поради бројот на микро USB-и на пазарот. Но многу наскоро тоа ќе биде најуниверзалниот конектор.

Како и сите UGREEN полначи, Тој е опремен и со IC чип за да не претрпи прекумерно загревање. Нема да се грижиме дали некој уред е поврзан цела ноќ, бидејќи тој автоматски застанува кога открива целосно полнење.

Купете на Амазон вашиот 30W USB C полнач со промоција на попуст

ЗЕЛЕНИ PowerDot

И одиме со третиот од UGREEN производите што сме имале среќа да ги добиеме и пробаме. А. преносна батерија Тој одамна е додаток колку што е неопходен, толку е корисен. Не само за кога одиме на патување или излегуваме за викенд во природа. со оглед на сè покомпактна големина од овој вид додатоци и колку можат да бидат важни, носењето на нив на дневна основа не е лудо.

Преносната батерија UGREEN е идеален придружник за нашите електронски уреди. Пренослив gadget за нашите преносни уреди. Ние имаме се доплаќа на располагање до 10.000 mAh да го полниме нашиот паметен телефон, таблет или лаптоп. USB 3.0 конектор со брзо полнење за целосно полнење на паметен телефон за само еден час.

Големо полнење на батеријата е достапно во ултра компактен гаџет. Ноктите вклучени мери само 10.5 х 5.5 х 2.4 сантиметри, многу помал од телефонот. И со А. тежина исто така супер светло на 181 грамs.

Ние најдовме две излезни порти, конвенционален USB и USB Type-C, вториот, исто така, влезна порта за полнење на батеријата. UGREEN PowerDot нуди брзо полнење за секој уред благодарение на неговото Моќност од 18W. Дека можеме и целосно да се полниме преку USB Ц.

Со странично копче можеме да ја знаеме достапната носивост она што го имаме Благодарение на четирите мали LED светла, во зависност од тоа кои се активираат при притискање на копчето, ќе знаеме колку батерија ни останува. 1 LED, помеѓу 6% и 25%, 2 LED диоди, помеѓу 26% и 50%, 3 LED диоди, помеѓу 51 и 75% и 4 LED диоди, помеѓу 76% и 100%. 

Ако барате мала и моќна надворешна батерија, Не се пронајдени производи од UGREEN. И не заборавајте да го користите промотивниот код „NYWKL2EH“ за да добиете ексклузивен попуст.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.