Дури и директори на Убер се ангажирани како да се хонорарни работници

Дури и директори на Убер се ангажирани како да се хонорарни работници

Uber Тоа не е шпанска компанија, сепак, наскоро научи од пикереската на голем дел од деловниот сектор во нашата земја и тоа е дека, и покрај фактот дека судот во Барселона пресуди дека компанијата користи „маскирана работен однос "вработи некои од нејзините менаџери, вистината е дека ова е А. премногу вообичаена практика против кои е потребно да се бориме, дури и ако тие немаат толку влечење како Uber.

Така, казната издадена од Социјалниот суд во Барселона, која ја обврзува компанијата да ја признае стажот на друг нејзин директор, Тоа е сериозен удар за Убер Шпанија, која секогаш бранеше во својот деловен модел дека возачите не се вработени, туку компании, и очигледно, ниту нивните менаџери не биле вработени.

Директорите на Uber се вработени, а не компании

Седиштето на Убер Шпанија се наоѓа на Авенида Дијагонал во Барселона. И таму, службеник на Генералното Министерство за финансии на социјалното осигурување патувал во неколку наврати, сомневајќи се дека постои работник во нередовни услови. Еден од тие работници е Anоан Понт се моли, кој од мај 2014 до јануари 2016 година служеше како директор за маркетинг. Пост учествуваше во распоредувањето на Uber во Шпанија; Тој исполнуваше одреден распоред со тоа што присуствуваше на неговото работно место секој ден и ги следеше упатствата утврдени од компанијата, сепак, Убер го ангажираше како компанија, а не како работник.

Знак Uber

Знак Uber

Според судијата на Социјалниот суд број 9 од Барселона, станува збор за „случај на работен однос формално маскиран во мешан договор на општеството и индустриски изглед“, на таков начин што, со пресудата 29/2017, Убер е осуден да ја признава стажот на anоан Понт Пратс во компанијата од истиот ден кога се приклучи од неа како де факто работник.

UberEATS

Ова е случај сличен на оној на Манел Пујол, на што Uber мора да го признае стажот во компанијата бидејќи, како шеф на Uber јаде Во Шпанија ја постави канцеларијата, па дури и се погрижи за набавка на телефоните на работниците. Може ли хонорарец да се погрижи за ова? Судијата пресуди дека не.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.