Ова е сè што доаѓа од раката на Android O

Андроид О

Не премногу, но нешто ни остави Google I / O на оваа 2017 година што се одржа вчера во врска со Android O, новиот оперативен систем базиран на Android кој се чини дека потврдува дека Oreo нема да биде неговото име. Вистински срам, иако сметавме дека е навистина убаво KitKat како име на оперативниот систем. Накратко, можевме да ги видиме првите светла и сенки на Андроид О и во Актуелидад Гаџет треба да ви кажеме ... што помалку? Затоа, останете овде ако сакате да знаете што враќа Android O и што можеме да очекуваме за неговото пуштање наскоро Ајде да одиме таму!

Потоа започнуваме со ВиталииТака Google го нарекува новиот безбедносен систем, подобрувања во оперативниот систем и развојни алатки кои сакаат да го направат Android не само најширокиот оперативен систем, туку и оној со најдобри перформанси. Важен чекор кон безбедноста на нашите информации, во вакво турбулентно време во овие услови.

Продолжуваме со Искуства со течност, начинот на кој Андроид сака да не плени со стабилни и непречени перформанси, почнувајќи од Слика во слика, можност за гледање на видео во мал прозорец додека извршувате секаков вид на задача, нешто присутно во iOS 10 за iPad на пример. Следната функција е Точки за известување, апликациите ќе обезбедат обележувачи на иконите што ќе ни овозможат лесен пристап до известувањата, друга функција слична на оние што ги нуди менито 3D Touch во iOS.

Исто така, го подобрува начинот на користење на тастатурата со Google автоматско пополнување, станува попаметен и ќе предложи сè, од е-пошта до нашите детали за контакт. El Избор на паметен текст е најновото подобрување на ниво на текст, што сугерира нови активности засновани на наведениот текст, како што е отворање на одредени апликации за да комуницирате со него.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)