Андроид О ќе биде официјално претставен на 21 август

Андроид О настан на 21 август

Следниот 21 август настаните се собираат. Од една страна ќе имаме целосното затемнување што чека со години. Од друга страна, Google најави дека официјално ќе се претстави Најнова верзија на Android: Android O. Многумина се шпекулации за новата мобилна платформа и таблети на зелениот андроид. И едно од оние што звучи најмногу е следното име на верзијата.

Сите броеви се именувани како „Орео“ „Точно, како колачиња“. Уште повеќе, според порталот Андроид полицијаЗа време на сопственото објавување на Гугл на социјалните мрежи, очигледно името на приложената видео-датотека го носеше и ова име; подоцна беше променето во „Октопод“. Ова се однесува на бројот на пипалата и нумерирањето на верзијата Андроид, Андроид 8.0.

Андроид О Стриминг настан

Исто така, момците во Google мора да работат. И тие лансираа портал на кој се најавуваат и новата верзија на Android O и целосното затемнување. Интернет гигантот прави бројни упатувања на планетарниот настан. Уште повеќе, тоа вклучува „Помошник на Google“ што укажува на тоа дека корисникот може да побара од виртуелниот асистент што е во врска со наведениот настан, како и да му каже да закаже предупредувања за одредени часови и да не пропушти ниту еден од двата момента на денот.

Од друга страна, во истата страница нè повикува на двата настани. Уште повеќе, дозволен е пристап до нивните канали стриминг. Обезбедено е и одбројување за да можете точно да знаете кога ќе започне емитувањето. Во Соединетите држави, тоа ќе се одржи во 14 часот и 40 минути. Така, во Шпанија можете да го видите околу 20 часот и 40 минути - одите да подготвувате пуканки -.

Конечно, ако сте fanубител на астрономијата, Google исто така ви остава трага да учествувате или само да бидете гледач на 'Затемнување Мегамовие 2017 годинаво која ќе бидат обезбедени аматерски и астрономски фотографии од целосното затемнување. Значи, оставајќи го затемнувањето настрана, Кој е вашиот личен облог за името на Android O или Android 8.0?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.