Андроид Нугат доаѓа во Nexus во декември

Андроид Нугат

Ако имате Nexus, долго време чекавте Google конечно да го започне тоа долгоочекувано ажурирање преку кое ќе уживате Андроид Нугат на вашиот паметен телефон. Благодарение на истекувањето од Водафон Австралија, знаеме дека, веднаш по веќе вообичаеното големо безбедносно ажурирање што ќе биде лансирано од Гугл во декември, корисниците на овој уред конечно ќе го добие очекуваното ажурирање преку ОТА.

Како што беше најавено, очигледно е дека ова големо безбедносно ажурирање ќе биде објавено за сите корисници на 5 декември. Откако ќе се инсталира ова ажурирање, од истиот ден, 6 декември, корисниците ќе го добијат ажурирањето на Андроид 7.1 постепено.

Корисниците на Nexus ќе започнат да добиваат Android Nougat на почетокот на следниот декември.

Како детал, особено ако не сакате да ја одложите инсталацијата на Android Nougat на вашиот уред, мора да имате предвид дека безбедносната лепенка ќе ја окупира, барем за Nexus 6P, околу 350 MB и очекувано е ова безбедносно ажурирање што го подготвува вашиот терминал да добие Android 7.1 Nougat.

И покрај фактот дека зборуваме за Nexus 6P, според календарот откриен од Водафон Австралија, сите компатибилни уреди ќе го добиваат ова ажурирање постепено. Меѓу терминалите, покрај гореспоменатиот Nexus 6P, и други модели како што е Nexus 5X или Пиксел Ц.. Во овој момент, само потсетете дека новиот Google Pixel, неодамна лансиран на пазарот, од моментот на неговото лансирање веќе го имаше Android Nougat.

Да заврши, само да ти кажам за одличните вести што го претставува овој нов оперативен систем, новините се интересни како додавањето поддршка за Daydream VR, ажурирање на A / B, кратенки на апликации или кружни икони.

Повеќе информации: GSMArena


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.