Андроид Орео достигнува LG G6 во нашата земја

LG G6 Mini

Пред некој ден разговаравме за најавата на Nokia или поточно HMD Global, за ажурирањата на Android P на сите нејзини модели на паметни телефони, а сега гледаме што веќе долго време потврдуваме, а тоа е главниот проблем на уредите со Android е малото ажурирање што го добиваат и фрагментацијата што ја предизвикува ова.

LG најавува доаѓање на Android Oreo 8 до LG G6 уреди во Шпанија, но ова не изгледа доволно иако е голем чекор за корисниците. Несомнено да се биде во Нугат во моментов не е лоша опција за корисниците на уреди со Андроид, но очигледно дека секогаш е подобро да имаме поактуелни верзии и затоа сме среќни за оваа надградба, но тоа не е доволно.

Андроид П е претеран за повеќето

И другото прашање е што веќе ја имаме верзијата Android P достапна за уредите и малкумина, ако не и некои од сегашните производители, размислуваа надградете ги постарите уреди. Очигледно оние кои продаваат нови би можеле да ја имаат моменталната верзија на системот, но тоа не е проблемот тука, проблемот е што повеќето нема да го видат тоа на своите паметни телефони.

Во овој случај верзијата на Android Oreo 8.0 стигнува до LG G6, уред што претставуваше промена на курсот во LG по „фијаското“ на LG G5 и неговите „пријатели“, но сега останува да се види дали остатокот од терминалите на фирмата ги следи стапките на G6 и се ажурира до најновата верзија која очигледно не е Oreo, тоа е Android P. Но, еј, ние ќе продолжиме да се заблагодаруваме за пристигнувањето на повеќе тековни верзии на нашите уреди и во овој случај, корисниците на LG G6 можат да бидат задоволни што наскоро ќе добијат Oreo во нивните терминали, проверете ги поставките затоа што треба да биде многу блиску до лансирање на оваа верзија преку ОТА.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.