Андроид 7.0 Нугат многу скоро достапен за Huawei P9 и P9 Lite

Huawei P9

P9 е несомнено еден од најдобрите паметни телефони што во моментов го имаме од кинеската фирма и очигледно по презентацијата минатата недела на новиот модел Huawei P10 и P10 Plus, фирмата е подготвена да ги достави најновите новости до купувачите, но не ги заборава овие претходни уреди како што е неговиот P9 и сега најавува дека наследството на Андроид 7.0 Нугат за овие терминали. Објавувањето доаѓа директно од официјалната сметка на Твитер на брендот и се чини дека кинескиот производител има сè подготвено за лансирање на новата верзија EMUI 5.0 и со тоа и најновата достапна верзија на Android, Android 7.0 Nougat.

Ова е твитот што го лансираа од компанијата и во кој можете да прочитате дека планираат да го објават пред крајот на првиот квартал од годинава, затоа сме блиску со оглед на тоа што ова е последниот месец од третиот квартал:

Сега, со веќе потврден датум, останува само да почекаме автоматски да пристигне во нашиот Huawei. Во случај да сакаме да го присилиме ажурирањето, ова е можно благодарение на првите официјални ROM-ови, но советот за сите е дека можеме да почекаме малку подолго и да ја инсталираме најновата верзија што е достапна на уредите кога е официјална. Она што е евидентно е дека подобрувањата имплементирани во новата верзија на Android 7.0 се важни и затоа се препорачува да се ажурираат веднаш штом новата верзија е подготвена, остануваат само денови за овој ...

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.