Прегледот на програмерите за Android 7.0 Nougat 5 сега е достапен за преземање

Андроид Н.

Гугл продолжува да гази гас и само вчера официјално го лансираше Преглед на програмери за Android 5 Nougat 7.0, најновата верзија за тестирање на Android 7.0 пред да биде објавена конечната верзија на оперативниот систем. Засега, секој корисник што припаѓа на Андроид Бета програмата може да го инсталира и тестира на својот уред со преземање на софтверот сега.

Вестите што ги наоѓаме во оваа нова бета верзија на Android Nougat ни ги нуди многу новости, подобрувања и нови карактеристики, што сигурно ќе биде многу слично на оние што можеме да ги видиме во финалната верзија што може да биде официјално лансирана во следните неколку дена или најмногу неколку недели.

Како што веќе се случи во претходните прилики, Android 7.0 Nougat Preview 5 е достапен за преземање на Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9 и Pixel C. Ако имате еден од овие терминали, можете да го преземете преку даден линк ќе најдете на крајот на овој напис. Се разбира, преземањето е потполно бесплатно.

Пред да започнете со инсталирање на Android 7.0 Nougat Preview 5 Имајте на ум дека ова е пробна верзија и дека како и секоја пробна верзија на кој било софтвер содржи неколку грешки, признаен од самиот Google, и тоа ќе се реши, се надевам, со доаѓањето на финалната верзија на пазарот.

Засега е време да пробаме што Google ни подготви за оваа нова тест верзија Android 7.0, така што повеќе нема да ве забавуваме и ќе го подготвиме нашиот Nexus да ви даде нов дел од Android.

Дали веќе инсталиравте Android 7.0 Nougat Preview 5 на вашиот Nexus уред?.

Преземи - Преглед на програмери за Android 5 Nougat 7.0


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.