7 апликации за да го извлечете максимумот од Инстаграм

Instagram

Одењето на патување и можноста да се прават квалитетни слики со нашиот мобилен уред беше нешто незамисливо неодамна, но денес тоа е веќе реалност благодарение на огромен број на терминали достапни на пазарот со висококвалитетни камери кои ни овозможуваат да добиеме слики што немаат ништо или многу малку да им завидуваат на оние што ги правиме со некои компактни фотоапарати или дури и рефлексни камери.

Заедно со подобрувањето на камерите на мобилните уреди, на апликации за нашите паметни телефони поврзани со фотографија. Една од најпопуларните и која прерасна во несомнени граници е Instagram, таа апликација со душа на социјална мрежа што ни овозможува да ги споделуваме нашите омилени слики со нашите пријатели, раскажувајќи ги преку филтри и други интересни опции.

Иако оваа апликација ни нуди многу различни опции и прилагодувања, секогаш ни треба нешто за, на пример, да можеме да контролираме две сметки на Инстаграм истовремено или да го смениме форматот на фотографијата за да не биде отсечен. Така Денес сакаме да ви понудиме 7 апликации за да извлечете максимум од она што може да биде една од апликациите поврзани со фотографијата најпопуларни на пазарот.

Пред да започнете треба да знаете дека Инстаграм е достапен за разни мобилни платформи, меѓу кои секако се наоѓаат Андроид и iOS и исто така во неговата десктоп верзија, која пред неколку дена беше ажурирана со интересни подобрувања и покажувајќи се еднаш засекогаш како апликација на исто ниво со достапното за мобилни уреди.

Ако сте редовен корисник на Инстаграм, забележете ги овие апликации затоа што сигурно многу ќе ви се допаѓаат.

VSCO Cam

Instagram

VSCO Cam Несомнено е една од најпопуларните апликации за уредување фотографии достапни за преземање, иако секако не ја достигнува популарноста на Инстаграм. Благодарение на тоа, можеме да ги уредиме нашите фотографии со разни филтри и некои опции за ретуширање што нема да ги најдеме во ниту една друга апликација.

Многу луѓе ја користат оваа апликација за да ги ретушираат своите слики пред да ги постават на Инстаграм да им даде поинаков допир на брз и пред се едноставен начин.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
VSCO: Уредувач на фотографии и видео
VSCO: Уредувач на фотографии и видео
Развивач: VSCO
цена: слободен

Инструграм

Една од ретките опции што Instagram не ги дозволува е управувајте со две сметки истовремено, што претставува непријатност за многу корисници и е дека тие не можат истовремено да ја користат нивната лична сметка и нивната професионална сметка од официјалната апликација. Овој проблем може да се реши благодарение на официјалната апликација наречена Инструграм и тоа овозможува управување со две сметки на наједноставен начин.

Како што рековме, тоа не е официјална апликација, затоа нема да ја најдете во ниту една продавница за апликации. Сепак, можете да преземете безбедно, за Android, од следново линк.

Хиперпапс

Како што сите знаеме Инстаграм дозволува секој корисник да поставува видеа со одредено време. Во случај да сакате да покажете нешто што има подолго траење, секогаш можете да направите временска класа или што е исто, видео со долг рок, забрзано колку што сакате и за да може да го прикажете во апликацијата за уредување фотографии .

За ова можеме да го користиме официјална апликација на самиот Инстаграм, крстена со името на Хиперлапс, и тоа за жал во моментот е достапно само за iOS уредите преку App Store.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Повторно за Instagram

Instagram

Ако некој од вашите пријатели објавил фотографија од вас или познат еден од многуте кои уживаат во Инстаграм, објави слика што ви се допаѓа и сакате да ја споделите со вашите контакти, повеќе нема да мора да снимате екран, да ја отсекувате и вратете се да го објавите. Овој досаден процес може да се направи многу пократок благодарение на апликацијата Одговор за Инстаграм, што би можеле да го кажеме тоа Најблиску е да се направи ретвит на една од сликите што некој ги објавил.

Достапно за уреди со Android и iOS, треба да биде една од оние апликации што треба да ги инсталира секој fanубител и обожавател на Instagram.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
Повторно за Instagram
Повторно за Instagram
Развивач: Црвен кактус
цена: слободен

InstaSave

Инстаграм за жал не ви дава можност да зачувате или преземете која било од сликите што ги прикажува, или наш или кој било друг контакт, но многу програмери веќе се одговорни за лансирање апликации што ви овозможуваат брзо и лесно да зачувате која било слика или видео од друг корисник.

InstaSave Таа е една од многуте достапни апликации, но решивме да останеме со оваа затоа што може да се преземе бесплатно, таа е достапна и во Google Play и во App Store и исто така затоа што е прилично едноставна за употреба.

Веќе знаете, ако сакате да зачувате слика за себе или за ваш пријател, InstaSave може да ви помогне.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
Апликацијата не беше пронајдена во продавницата. 🙁

Crowdfire

Ако сакате да имате под контрола сè што се случува на вашата сметка на Инстаграм и да знаете на пример колку следбеници имате и некои податоци за нив, како и да видите кого следите и кој не ве следи, Crowdfire можеби е совршена апликација за вас.

Секако, наша препорака е да не опседнувате со овие типови апликации затоа што на крајот може да полудите гледајќи ги статистиките што ви ги нуди постојано. Уживајте во Интаграм и заборавете на статистиката, која, како што велат, треба да се скрши.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
Crowdfire: Вашиот паметен продавач
Crowdfire: Вашиот паметен продавач
Развивач: Crowdfire Inc.
цена: слободен

InstaQuote

Instagram

Ако сте од оние што поставуваат секакви фотографии на Инстаграм, вклучително и оние со познати цитати што ги изрекоа некои од најпознатите луѓе во историјата, оваа апликација се крсти со името на InstaQuote дефинитивно е за вас.

И тоа е тоа благодарение на оваа апликација достапна за Android и iOS ќе можеме да креираме слики со познати цитати и многу убави позадини. Покрај тоа, конечната слика можеме да ја исечеме со неколку доста интересни опции за уредување.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
InstaQuote - текст на фотографии
InstaQuote - текст на фотографии
Развивач: Црвен кактус
цена: слободен+

Ова се 7 идеални апликации за да можете да го стиснете Instagram, иако има уште десетици слични апликации или кои ви дозволуваат да правите други работи. Ние веќе ви ги покажавме нашите апликации така сега е време да ни кажете кои апликации ги користите како додаток на Инстаграм. За ова, како и обично, можете да го искористите просторот резервиран за коментари или да го сторите тоа преку една од социјалните мрежи во кои сме присутни.

Подготвени да излезете и уште повеќе да уживате во Инстаграм?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.