Апликации за да се избегнат камери за брзина

За време на периодот на одмор од јуни до септември, многу корисници искористуваат неколкудневен одмор за да си заминат од дома и да се одморат. Така што патувањето не ни предизвикува никакво незадоволство, најдобро што можеме да сториме е да користиме апликација за откривање радари, но не само во овој временски период, туку и во текот на целата година

И во продавниците за апликации „Епл“ и „Гугл“, на располагање имаме голем број апликации што ни овозможуваат во секое време да откриеме кои се радарите на патот што го правиме, со цел да избегнеме да бидеме ставени билет за брзо возење. Подолу ви покажуваме што се најдобри апликации за да се избегнат камери за брзина.

Многу од овие апликации се ажурираат врз основа на информациите дадени од корисниците, така што не само што ќе најдеме информации за фиксни радари, туку исто така, ќе нè информира и за мобилните радари кои редовно се наоѓаат на одредени локации на време, а не на фиксна основа.

Гугл мапи

Гугл мапи

Во последниве години, Google Maps додава сè повеќе функции, многу од нив достапни во апликацијата Waze, друга апликација што исто така можеме да ја најдеме на оваа листа. Google Maps ни нуди информации за состојбата на сообраќајот, но исто така Нè информира во секое време за радарите што можеме да ги најдеме на трасата дека сме се регистрирале на нашиот паметен телефон за да стигнеме до нашата дестинација.

Една од функциите што привлекува најголемо внимание и која исто така ни овозможува да заштедиме голема количина на податоци, и затоа, батеријата на нашиот уред е можност за преземање на мапите на нашата рута. На овој начин, прелистувањето не само што е побрзо, туку и ќе заштедиме голема количина на податоци.

Google Maps е достапна за вашата преземете целосно бесплатно и за iOS и за Android преку следниве врски.

„Карти на Google“ - рути и храна (AppStore Link)
Гугл мапи - рути и хранаслободен

Тома Том радари

Тома Том радари

Том Том Радарс е уште една од апликациите што ги дава Актуалидад Гаџет препорачуваме за сите корисници во потрага по апликации за да се избегнат можни казни за брзина за време на нашите патувања, без разлика дали се вообичаени или спорадични.

Поради работата на TomTom Radars, оваа апликација е достапна само на Андроид. Апликацијата работи во позадина, покажувајќи ни плочка икона, која можеме да ја поставиме каде било на екранот, каде што е прикажана брзината на нашето возило.

Како што се приближуваме до радар, мобилен или фиксен, апликацијата ќе ни испрати поинаку звучни предупредувања, предупредувања кои ќе станат пократки кога ќе се приближиме до локацијата на радарот.

TomTom Radars е достапен за вашиот преземете целосно бесплатно и нема трошоци за претплата или употреба.

За iOS, имаме на располагање TomTom GO Навигација, апликација за мапи и радари, чија работа е многу слична на онаа што се наоѓа и во Waze и во Google Maps, но не ни нуди разноврсност што ни ја нуди верзијата TomTom Radars за Android.

Покрај тоа, апликацијата работи под претплатаn, па освен ако интензивно не ја користиме апликацијата од ден на ден, не вреди да се разгледува како опција. Доколку е за работна употреба, TomTom GO Navigation е една од најдобрите апликации за мапи, навигација и радар што моментално се достапни на пазарот.

GPS-карти за навигација TomTom GO (врска со AppStore)
GPS-карти за навигација TomTom GOслободен

Waze

Без двоумење, Waze е од неговото лансирање, и последователно купување од Google, едно од најдобрите апликации достапен и во Play Store и во Apple App Store. Оваа апликација се заснова на информациите што ги нудат милиони корисници кои ја користат апликацијата ширум светот, така што секогаш се ажурира практично во реално време.

Но, покрај тоа, не само што не информира за достапните радари на маршрутата по која се движиме, туку и испратете ни сигнали за статусот на сообраќајот на нашето патување, што ни овозможува да пресметаме алтернативна маршрута ако сакаме да избегнеме сообраќаен метеж или несреќа.

Времето ќе покаже дали апликацијата продолжува да биде референца во рамките на апликациите за мобилни камери за брзина, бидејќи малку по малку, „Мапи на Google“ додава многу од функциите што до сега можевме да го најдеме во Вазе.

Во својата верзија за Android, Waze се интегрира со сите музички услуги за стриминг на пазарот, што ни овозможува да ги искористиме без да ја напуштиме апликацијата во кое било време, идеално за кога сакаме да управуваме со репродукцијата на нашата омилена музика без да мора да се движиме низ уредот.

Waze е целосно достапен за преземање слободен и за iOS и за Android преку следниве врски.

Навигација и сообраќај на Waze (врска со AppStore)
Навигација и сообраќај на Wazeслободен

SocialDrive

Друга апликација што ни нуди информации за камери за брзина на патиштата е SocialDrive. Оваа апликација, не е толку познато како претходните три, но не од таа причина, тоа е помалку дела.

SociaDrive, работи на сличен начин како Waze, преку информациите дадени од корисниците на апликацијата, што исто така ќе ни овозможи да знаеме во реално време дали има задржување, нов радар, временски инциденти на нашето патување ...

Како и сите претходни, тоа ни овозможува да ги активираме гласовните сигнали, така што како што се приближуваме до локацијата на радарите што се на нашата рута, да го добиеме соодветното звучно предупредување.

SocialDrive е достапен за вашиот преземете целосно бесплатно и за iOS и за Android преку следниве врски.

SocialDrive
SocialDrive
Развивач: SocialDrive
цена: слободен

Важно

Сите апликации што ви ги прикажавме во оваа статија, ни овозможуваат да бидеме информирани во секое време за сигнали за сообраќај и камери за брзина, без разлика дали се мобилни или фиксни. Тие се дизајнирани така што ние не мораме да комуницираме со нив во кое било време за време на нашето патување до избегнувајте да го одвлекувате нашето внимание од она што е навистина важно: возење.

Најдобар начин да уживате во возењето без одвлекување на вниманието и без да внимавате на вашиот паметен телефон е да користите едно од различните мобилни штандови што можеме да ги најдеме во која било продавница, поддржувачи што исто така ни овозможуваат да го полниме уредот додека ги користиме овие апликации.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.