5 апликации за паметни телефони за да ја зголемите вашата продуктивност

Апликации за продуктивност

Мобилните уреди се за многу корисници ресурс од кој не можат да се одделат во кое било време во текот на денот од различни и различни причини. Тие им овозможуваат на многумина од нас да останат поврзани постојано и да бидат неисцрпен и точен извор на информации.

Исто така, паметен телефон може да биде идеална алатка за да бидете попродуктивни луѓе, на пример преку разни апликации. Ако го користите вашиот мобилен уред за да се обидете да бидете попродуктивни, но не знаете или не сте многу јасни за тоа кои апликации можете да ги користите денес преку овој напис, ќе ве известиме 5 апликации со кои можете да станете неверојатно продуктивни.

Благодарение на овие апликации ќе можете да добивате информации, да ги планирате вашите распореди и да ја искористите секоја минута од вашето време. За сето ова, ако сакате да бидете многу попродуктивни или барем да се обидете, подгответе го вашиот паметен телефон да ги преземе апликациите што ќе ги разгледаме сега.

Квалитетно време (Android) / моментум (iOS)

Секој пат кога ќе започнеме да работиме на некоја задача или активност, тоа е многу важно квантифицирајте го времето што го трошиме на тоа. Понекогаш немањето време кое го користиме контролирано може да нè натера да го потрошиме. Ако во секое време можеме да видиме или да се консултираме колку долго сме користени во одредена задача, можеме, на пример, да процениме дали ја користиме или ја трошиме.

Благодарение на двете апликации што ви ги претставуваме, Квалитетно време за Android и моментум за iOS Можеме да го контролираме цело време, времето што го поминуваме работејќи на компјутер, на состанок или правејќи друга активност.

Покрај тоа, овие две апликации исто така можат да бидат совршени за контрола, на пример, времето што го поминувате во сон, минутите што ги поминувате под водата за туширање или времето што го трошите пред телевизија секој ден.

И двете апликации може да се преземат бесплатно, за што можете да ги користите врските што ќе ги најдете веднаш подолу;

QualityTime - мојата дигитална диета
QualityTime - мојата дигитална диета
Развивач: MobidaysApps
цена: слободен
Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Trello

Trello

Ако работите секојдневно во тим од професионалци или вие сте тој што го води тој тим, Трело треба да биде една од вашите основни апликации. Со оваа апликација достапна бесплатно за Android и iOS, организирањето работни тимови или проекти ќе стане навистина едноставно.

Благодарение на Трело можеме да создадеме Прилагодена табла за организирање на проект преку него што можеме да го споделиме на неверојатно едноставен начин со другите корисници што ќе изберете и тоа ќе биде тотално неограничено.

Trello

Покрај тоа, ќе ја најдеме предноста што покрај тоа што имаме апликација за Android и iOS, можеме да ја преземеме и на нашата работна површина од каде што можеме да продолжиме со организацијата, што, на пример, сме го започнале на нашиот паметен телефон порано.

Trello
Trello
Развивач: Трело, Inc.
цена: слободен
Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Повеќе информации и преземете ја десктоп апликацијата на trello.com

Календар за изгрејсонце

Календар за изгрејсонце

Организирање на сите задачи што мора да ги извршуваме во текот на денот е нешто што е едноставно фундаментално и што ќе ни овозможи да се организираме на оптимален начин. Благодарение на Календар за изгрејсонце запишувањето на нашите задачи и организирањето на нашите денови ќе биде многу едноставно. Можеме да го користиме и како агенда што можеме да ја синхронизираме со сите наши уреди, вклучувајќи го и нашиот компјутер.

Достапно за Андроид, iOS, Mac OS и преку Интернет За секој корисник, тој ни нуди интеграција со Google Calendar, iCloud или со настани на Facebook што ќе ни овозможат во еден календар сите наши задачи или настани централизирани во едно. Секако, Календарот за изгрејсонце ќе нè извести во секое време за различните настани што може да ги имаме, кои исто така можеме да ги обележиме рачно или што се обележуваат автоматски со етикети или бои.

Во случај сето ова да ви изгледало малку, за повеќето експерти е достапна и можноста за вашите задачи на апликации како што се Асана или Тодоист, зачувувајте настани на Linkedin, организирајте го вашиот пат за патување со TripIt, па дури и интегрирајте го со Foursquare (Swarm ) за да ги зачувате пријавувањата во календарот.

Апликацијата не беше пронајдена во продавницата. 🙁
Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Повеќе информации и преземете ја десктоп апликацијата на Calendar.sunrise.am

Todoist

Todoist

Ако го читате овој напис во потрага по менаџер за задачи, можете да прочитате помирно, затоа што оној што ќе ви го претставиме следно е за мене, за нас и за скоро сите корисници најдоброто од сè што постои. Зборуваме за Todoist и со оваа апликација можете организирајте списоци за обврски, поделете ги на проекти, обележете ги како завршени Кога веќе немате задачи што чекаат, поставете датуми за секоја задача, активирајте потсетници и десетици други опции што ќе ви помогнат многу при управувањето со сите задачи што треба да ги направите.

Како сето ова да ви изгледа малку, што замислувам не, со Тодоист можеме да синхронизираме со многу други апликации, така што создавањето список со задачи е нешто едноставно и брзо. Покрај тоа, тој исто така целосно се интегрира со некои од најпопуларните менаџери за е-пошта на пазарот, како што се Gmail, Outlook, Thunderbird или Postbox.

Како и повеќето апликации што ги разгледавме досега е достапна за уреди со оперативен систем Андроид и iOS и исто така ни нуди можност за користење на Тодоист од десктоп апликацијата до која можеме да пристапиме од нејзината веб-страница.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Повеќе информации и преземете ја десктоп апликацијата на todoist.com

Pushbullet

Pushbullet

Апликациите за зголемување на нашата продуктивност не само што овозможуваат создавање персонализирани календари или организирање на сите наши задачи на најудобен и наједноставен начин. Овие типови апликации исто така имаат тенденција да го олеснат животот малку и на пример тоа е една од работите што најдобро ги прави Pushbullet. И, токму оваа апликација ни овозможува да создадеме порта меѓу сите наши уреди за да можеме да пренесуваме која било датотека или податоци на брз и пред се на едноставен начин.

На пример, благодарение на оваа алатка што можеме пренесете скоро веднаш и без никаков проблем документ од нашиот компјутер на нашиот мобилен уред или обратно. Се разбира, можете да го користите и за пренос на други датотеки од вашиот таблет, компјутер или скоро од кој било паметен телефон.

Покрај тоа, и ако ова не беше доволно, Pushbullet може да биде совршена алатка за споделување датотеки или документи во група, бидејќи исто така можеме да испратиме сè што ќе ви падне на ум на други контакти кои исто така ја имаат апликацијата во функција.

Pushbullet е достапна за уреди со оперативен систем Андроид и iOS и исто така во форма на екстензија за прелистувачот Google Chrome, што ќе ни овозможи да испратиме содржина што ја читаме на мрежата на мрежи на друг уред на многу едноставен начин.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Повеќе информации и преземете ја десктоп апликацијата на pushbullet.com

Размислувај на глас

Мобилните уреди и таблетите се веќе дел од нашите животи и сигурно мора да го искористиме ова да можеме да се организираме на подобар начин и исто така да имаме сè под контрола. Денес ви понудивме 5 од апликациите што моментално постојат на пазарот и со кои можете да бидете нешто попродуктивни.

Знаеме дека се достапни стотици апликации кои ни овозможуваат да се организираме, да ги наведеме нашите задачи и воопшто да бидеме попродуктивни, па затоа би сакале да имаме свое мислење и да ни ги кажете апликациите што секој од вас ги користи секојдневно за овие проблеми. Можете да го користите просторот резервиран за коментари на овој пост или со користење на социјалните мрежи во кои сме присутни.

Дали користите апликација за да се организирате и да бидете попродуктивни?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.