Апликацијата Facebook 360 ќе ни овозможи да уживаме во содржината на социјалната мрежа за 360 степени

По неколку години во кои компанијата едвај воведуваше нови функции, социјалната мрежа не престанува да додава нови функции, функции за да се обидат да ги задржат корисниците заинтересирани за платформата. Но, не само во форма на услуги, туку исто така започнува нови апликации за продолжување на одделување на некои функции на социјалната мрежа, како што тоа се случи со Фејсбук Месинџер. Компанијата на Марк Цукерберг штотуку го промовираше Facebook 360, апликација која ни овозможува да уживаме во целата содржина достапна на 360 степени достапна на социјалната мрежа, без разлика дали се работи за фотографии или видеа, содржина што многу се шири во последната година.

Според Фејсбук по лансирањето на апликацијата, социјалната мрежа во моментов има повеќе од 25 милиони фотографии и повеќе од милион видеа снимени во 360 степени, бројки кои продолжуваат да се зголемуваат. Оваа апликација, моментално компатибилна само со Samsung Gear VR, ни нуди четири дела за уживање во оваа содржина: Времеплов, следете, зачувани и истражете. Во моментов не знаеме дали компанијата ќе лансира апликација за очилата за виртуелна реалност на компанијата Oculus, но се претпоставува дека тоа ќе го стори во блиска иднина, за да се обиде да ја зголеми тажната продажба што ја покажа овој уред .

По полетувањето на виртуелната реалност минатата година, Samsung Gear VR стана најпродаваниот уредпроследено со Playstation VR и HTC Vive кои двојно го зголемуваат бројот на продажби на Oculus, кои се на последното место, веднаш под Daydream на Google. Оваа нова апликација сега е достапна за преземање преку апликацијата Oculus достапна на уреди компатибилни со Gear VR на корејската компанија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.