Неколку апликации за камери во Google Pixel се расипуваат

Google Pixel

Имаше неколку проблеми што беа откриени во камерата на популарниот прв уред на Google и овој пат се чини дека грешката е поврзана со апликацијата за камера на некои Google Pixel. Отпрвин не изгледа дека сите уреди се засегнати од проблемот, но тоа е нешто што ги засега сопствениците на овие уреди кои го прават овој проблем јавен во форуми за дискусија на гугл.

Изгледа дека проблемот не влијае на сите единици на овој уред, но јасно е дека проблемите со камерата можат директно да влијаат на корисниците кои се надеваат дека ќе го купат овој моќен смартфон. Од друга страна, треба да се забележи декае Гугл е свесен за сè што се случило и тие веќе објавија дека овој неуспех во апликацијата за фотографии ќе се реши преку ажурирање на софтвер.

Неуспехот во апликацијата се репродуцира случајно и очигледно е прикажан со неочекувани затворачи и апликацијата не работи добро. Покрај тоа, она што најмногу ги загрижува корисниците е дека некои од снимените слики се направени покажуваат изобличувања во нивната текстура како оној што го оставаме под овие редови и наоѓаме повеќе примери во форумите на Google:

гугл-пиксел

Сето ова додава поени против паметен телефон кој, иако е вистина, изгледа одличен уред, мора да се подобри во овој поглед. Од друга страна, и она што им се чини уште полошо на овие можни проблеми во некои единици, е што сè уште чекаме на претставување на овој паметен телефон во Шпанија и тоа е дека денес сè уште официјално не стигнува до продавницата на Google на нашата земја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.