Adobe VoCo, апликација што ќе ви овозможи да зборувате со глас на друго лице

Adobe VoCo

Adobe ја искористи прославата на Adobe Max 2016 за да им покаже на оние што се собраа таму нова технологија крстена со името на VoCo. Како што коментираа за време на презентацијата, тие буквално очекуваат ова ново решение да се класифицира како еден вид „Фотошоп за аудио„Со сè што подразбира. Благодарение на оваа нова платформа, грубоможеш променете го она што едно лице го кажа или директно создадете тотално нова фраза со вашиот глас, како избраната личност да е автор на истото.

Како што можете да видите на сликата што се наоѓа во заглавието на истиот пост, Adobe VoCo првично е претставен како да е поле за текст. Над ова се прикажува текстот на аудио фрагментот за да можете да ги преместите зборовите, да избришете кој било фрагмент од фразата што не ви се допаѓа или буквално да напишете некој нов збор што сакате да го додадете. Како детал, кажете ми дека, како што можеше да се види за време на презентацијата, кога пишувате нов збор, постои пауза додека се генерира, целиот фрагмент може да се слушне повторно со новиот глас.

Adobe ги импресионира присутните на настанот Adobe Max 2016 со презентацијата на VoCo.

Како што е најавено, VoCo се чини дека работи со обработка на голема количина на говорни податоци, некои Сега за сега 20 минутиОвие се поделени на фонеми со цел да се обиде да создаде нов гласовен модел на лицето што зборува. Кога уредувате нечиј глас, VoCo се обидува да го најде новиот збор во 20-минутните снимки и да, зборот сè уште не е изговорен, е изграден од фонеми. Во вториот случај, вистината е дека резултатот дава впечаток дека е малку роботски иако многу повеќе постигнат отколку со софтвер од други платформи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мајојан dijo

  За мене, дека ми се допаѓа технологијата, таа ми влијае целосно, да, сигурно има бесконечна употреба, дури и колку што достигнува вашата фантазија и повеќе, неверојатно !! (Дали е навистина потребно?), Она што не го гледам е она што адобето го има на ум за луѓе кои исто така имаат премногу имагинација и можат да го злоупотребат, како што се малтретирање, родово насилство, психолошко насилство, итн ... состојби што ги прифаќате добра употреба на софтверот и дека не сте одговорни за злоупотребата? затоа што ако само тоа ме насмее, би сакал да знам дали тие ќе направат нешто друго или не, бидејќи јас го гледам како МНОГУ ОПАСНИ софтвер и воопшто не е погоден за временските периоди што течат точно ……
  Честитка.