Ајде да играме алаплаја. На плажа?. Без алаплаја

Алаплаја бесплатни онлајн игри

Алаплаја.еу порталот за игри се отвора на шпански јазик. Одете однапред дека преводот на јазикот на Сервантес не е дека е лош, тоа е дека е полошо, но за возврат alaplaya нуди високо квалитетни онлајн игри без да мора да потрошите ниту денар или скоро. Дозволете ми да објаснам, во алаплаја можете да пристапите до две игри, на патот има трета игра, тотално бесплатна, ја преземате датотеката на предметната игра, ја инсталирате и можете да започнете да играте на Интернет преку лице (за лице). Но, исто како и во игри како Second Life Ако сакате да го прилагодите вашиот карактер и да додадете додатоци, ќе мора да добиете кредити. Во овој случај, кредитите се нарекуваат АП (алаплаја поени) и можете да ги набавите во играта или да ги купите директно со кредитна картичка. Во секој случај, повторувам дека не треба да потрошите денар за да уживате во игрите и дека купувањето поени на алаплаја е целосно опционално и доброволно.

BПа, ќе навлезам во оваа работа за да ви покажам што нуди овој портал. Во алаплаја ќе ги најдете овие три игри: Аудиција, Фантастичен тенис y Ајде душо. Вториот сè уште не е достапен за преземање, но најавено е дека ќе биде наскоро. Аудицијата е игра за танцување во стилот на Dancing Stage SuperNova. Fanstasy Tennis е, се разбира, тениски натпревар, но полн со опции. Ајде Бебе е тркачка игра во најчист стил Несреќа Team Racing.

Игри на Алаплаја

TСите игри се контролираат исклучиво со тастатура. Нормално, курсорот и повремениот клуч на тастатурата ќе бидат доволни. За да играте, ќе треба да креирате бесплатна сметка во alaplaya, ако сакате да знаете како да го направите тоа, само треба да прочитате «Како да креирате сметка во Алаплаја», но прво ќе ви кажам малку за секоја од овие три игри за да можете да одлучите дали сакате да креирате сметка или не.

Аудиција

Аудиција е онлајн игра за танцување во која ќе мора да го преместите вашиот скелет во конкуренција со вашите пријатели или со играчи од целиот свет. Иако во алаплаја најавуваат графика од најнова генерација, мора да се каже дека тие може да бидат претпоследни, но последни, последни нема. Како и да е, нивото е повеќе од ниво за бесплатна игра. Бидејќи не сум редовен на игри за танцување, не можам да ви кажам дали предизвикува зависност или не, бидејќи го пробав само за да ви кажам дека работи правилно и на шпански. Ако сакате да го пробате, ќе мора да го преземете извршливото од тука и потоа да го инсталирате од вашиот хард диск.

SАко размислувате да ја преземете Аудицијата, препорачувам да кликнете на врската за преземање бидејќи играта тежи 682 мегабајти и може да потрае некое време за преземање. Кога ќе го имате на вашиот хард диск, ќе мора да го отпакувате бидејќи е zip-датотека.

Lинсталацијата е крајно едноставна, само треба да кликнете на извршната, а потоа кликнете на «Инсталирај» и «Следно». Кога инсталацијата ќе заврши, ќе имате икона на работната површина од која можете да ја започнете онлајн играта. Запомнете дека ќе мора да ги дадете потребните дозволи на вашиот заштитен allид и дека првиот пат кога ќе ја поврзете програмата ќе се ажурира, а потоа ќе мора да се најавите со податоците што ги користевте при креирање на вашата сметка во alaplaya.

Фантастичен тенис

Фантастичен тенис Таа е класифицирана во Алаплаја како онлајн тенис-игра RPG, јас нема да бидам тој што им се спротивставува и вистината е дека тоа е тениска игра во која ќе го развивате вашиот аватар добивајќи поголеми овластувања како во RPG доживотно Фантазискиот тенис се одвива во фантастичен свет каде што можете да играте игри против друг играч или двојки. Како што победувате на натпревари, ќе собирате поени што ќе ви овозможат да погодувате посилни и поспектакуларни удари. Вистината е дека техничкиот дел е непопустлив за бесплатна игра, графиката е освежувачка, а движењата се прилично течни. Покрај тоа, Фантазискиот тенис вклучува многу режими на игра од битки со Battlemons до авантури што минуваат низ нормалниот тенис за цел живот, но во фантастична средина

EОваа игра е исто така инсталирана од нешто тежок извршен (235 мегабајти), па ако ја инсталирате, можете да започнете да ја преземате од тука. Подоцна можете да ја креирате сметката за да ја користите. Инсталацијата е практично иста со Аудицијата, таа е толку исклучително едноставна што не бара упатство или илустративни слики. Кликнете на извршната и следете го процесот опишан погоре.

Ајде душо

Ајде душо од она што може да се види на видео-приколката прикажана во алаплаја, тоа е тркачка игра која ветува дека ќе ја преживее целата забава на игри како Несреќа Team Racing или Марио Карт. Малото што го покажува видеото сугерира беспрекорна техничка завршница. Haveе почекаме малку за да го тестираме.


B
Па, ако сте биле убедени во некоја од овие игри, се надевам дека сега ги преземате. Ако сакате да видите како да креирате сметка во alaplaya за да играте овде подолу, ја оставам врската каде што е објаснето како да го направите тоа чекор по чекор. Поздрав од виноградо.

Да креирате сметка на на плажа само треба да прочитате:

Направете сметка во alaplaya


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

12 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Диего dijo

  Сакам да влезам на аудиција

 2.   ото dijo

  Сакам да направам сметкаааааа !!!!!!!!!!!

 3.   Каталин dijo

  улала

 4.   Едгар dijo

  Здраво, ме интересира играта со аудиција, веќе ја преземав целата игра, веќе ја креирав мојата сметка, но за време на вчитувањето достигнува крај и таму не излегува ништо, застанува, вистината е, консултирајте се со пријател и ми рече дека треба да преземам неколку закрпи и низа карпи, испрати ми информации на е-пошта *****@hotmail.com фала чао

 5.   Оцет убиец dijo

  Не мора да преземате ништо за да играте Аудиција, освен ако немате стара верзија на DirectX.

 6.   ЈКАКЛ dijo

  лошо лошо лошо лошо лошо лошо лошо лошо лошо лошо

 7.   казу dijo

  Регистриран сум, супер е, многу е тешко затоа што е серија од неколку линии, но ако ве бива, тоа е многу добро, а потоа ако победите, тоа ви дава пари да купите повеќе облека.

  песните се одлични и многу привлечни

  играта на тенисот е помалку забавна, но и уживана

 8.   henry dijo

  Може ли да ми помогнете. Сакам информации за тоа како да ги преземам pls, можете ли да ми кажете

 9.   Хорхе dijo

  Јас инсталирам тениски фантазии, но кога ќе се вчита, се појавува грешка и пишува дека не може да го најде серверот.

 10.   Мај dijo

  АудицијатаЕУ е многу забавна, ја препорачувам, единствениот проблем е што во мојот случај заглави на ниво 5 и не ми дава искуство, дали некому му се случило? кој знае како да го поправи тоа? Јас сум многу тажен затоа што не напредувам кодош.
  Дека се многу добри .. !!

 11.   paula dijo

  Се обидувам да играм

 12.   Вирџинија dijo

  здраво момци, оваа игра мора да биде многу смешна, но бидејќи не сум ја играл не можам да кажам дека е добра