Нема сомнение, Samsung Galaxy S8 ќе има приклучок за слушалки

Останува малку, многу малку за лансирање на Samsung Galaxy S8, мобилен уред кој е повикан да командува со врвните уреди со Android без очигледен ривал, па дури и да ја преземе водечката позиција во генералниот врв во светот на паметните телефони, и е дека политиката на континуитет на компаниите како „Епл“ го прави „Самсунг“ да ја искористи можноста малку да иновира во дизајнот и функциите со намера да ги привлече своите незадоволни корисници. Но, темата што не носи овде денес е точно друга. Се чини дека е потврдена можноста дека Samsung Galaxy S8 вклучува 3,5 mm приклучок за приклучок.

Тоа е алијансата со AKG, специјалисти за аудио, што нè тера да мислиме дека Samsung Galaxy S8 дефинитивно ќе вклучува слушалки со аналогна врска, за разлика од неговиот главен ривал, Apple, кој одлучи да се откаже од класичната врска, 3,5 милиметарскиот приклучок, само дигитална (молња) или безжична врска преку Bluetooth. Точно, врската со дигитални слушалки генерално нуди супериорно аудио искуство, сепак, многу корисници сè уште не сакаат да се откажат од врската што е со нив толку долго. А, алијансата помеѓу AKG и Samsung нема да биде ограничена на звучниот чип.

Очигледно, слушалките што Самсунг ги вклучува во кутијата на Галакси С8, исто така може да имаат врска со компанијата АКГ, што може да обезбеди супериорен аудио квалитет, барем тоа ни овозможува да ја испуштиме филтрацијата што ја нуди Гиглхед, покажувајќи ни на фотографијата со заглавие што би требало да бидат слушалките на Galaxy S8. Можеби тоа е начин да се подобри квалитетот на аналогното аудио во наводнициМеѓутоа, ако земеме предвид дека повеќето корисници користат Spotify или други даватели на содржини што не обезбедуваат највисок можен квалитет, се чини идеално да се вклучат слушалки со супериорен квалитет, за прв пат во ваков уред.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Родо dijo

    Audeze и Final Audio се најдобрите брендови за слушалки и тие имаат слушалки за осветлување што не значи дека Samsung нема да се префрли на друг конектор.