Mi Note 2 веќе е во фаза на производство според извршниот директор на Xiaomi

Xiaomi

Xiaomi продолжува да ја „загрева“ атмосферата пред претстојното претставување на нов Mi Note 2, еден од најочекуваните паметни телефони во последно време. За ова, Леи Junун, извршен директор на Xiaomi, повторно интервенираше, користејќи ја својата страница на Weibo до потврдете дека новиот мобилен уред е веќе во производство.

Ова не значи ништо што сите не го земавме здраво за готово, но барем служи за потврда дека презентацијата на овој нов Xiaomi Mi Note 2 и последователното лансирање на пазарот треба да бидат многу блиски. Во моментов знаеме само благодарение на неколку гласини дека новиот предводник на кинескиот производител ќе биде претставен пред крајот на овој месец во октомври.

Xiaomi

Благодарение и на гласините, знаеме некои од Карактеристики и спецификации на овој очекуван Xiaomi Mi Note 2;

 • Димензии: 155 x 77 x 6.5 mm
 • Екран: 5.7-инчен AMOLED Quad HD и резолуција од 2.560 x 1.440 пиксели
 • Процесор: Snapdragon 821
 • RAM меморија: 4 или 6 GB
 • Внатрешно складирање: разни верзии помеѓу 32 и 256 GB
 • Двојна задна камера од 16 мегапиксели.
 • Оперативен систем: Android Nougat 7.0 со слој за прилагодување MIUI 8

Во моментов се чини дека треба да продолжиме да чекаме што е можеби најдобриот терминал во кратката историја на Xiaomi и исто така за еден од најдобрите мобилни уреди за оваа 2016 година, со дозвола на Samsung Galaxy S7 edge и iPhone 7

Дали мислите дека Xiaomi ќе ги исполни очекувањата со Mi Note 2 и ќе ни понуди апсолутно спектакуларен паметен телефон?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.