Дизајнот на Note 7 повторно во центарот на вниманието на неговите проблеми

Samsung

Можеби ова е повторувачка тема за многу од присутните, но навистина нема официјална причина за тоа проблемот со Smasung Galaxy Note 7 и ова носи многу луѓе наопаку. Во овој случај, станува збор за надворешна компанија задолжена за повторно подигнување на ова прашање и се чини јасно дека дизајнот на батериите на Note 7 е главниот обвинет за овие пожари.

И дали е тоа компанијата Инструментални Како и многу други, повторно е пуштено да работи за да се разјасни проблемот со овие терминали малку простор помеѓу батеријата и остатокот од внатрешните компоненти е можната причина за неуспехот.

Јасно е на фотографиите што ни покажуваат во оваа нова независна студија и дека оставаме во долниот дел, оскудната маргина на раздвојување помеѓу внатрешните компоненти и батеријата, така што имајќи предвид дека батериите се загреваат и се шират, нешто што јужнокорејските инженери мораа да го знаат и што е веројатно причина за вашите проблеми.

белешка-7-батерија

Најлошото во врска со целата оваа работа е што компанијата останува цврсто дека не е проблем со дизајнот на овие Galaxy Note 7 и ова е нешто што неколку компании јасно го негираа. Ние не сме инженери да кажеме дали е или не е проблем со дизајнот на терминалот, но ова беше причината што посоодветните компании ја истакнаа кога се појави проблемот, сега сè уште е потврдено со нови студии, но нема официјален одговор И на крајот тоа е оној што сите навистина го чекаме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)