Најдобрите бесплатни игри за поминување на # StayInHome за COVID-19

Ps4 воена зона

Ние сме во состојба на готовност, ова повлекува многу ограничувања кога станува збор за можност да излезат на улица, во оваа ситуација многумина ќе имаат ресурси за да не се досадуваат дома, но други може да ги исцрпат или директно не имаат аудиовизуелни материјали. Во оваа компилација ќе посочиме најинтересните видео игри достапни за сите платформи целосно бесплатно.

Благодарение на бројот на уреди со оперативен систем што може да се има дома денес, бројот на платформи за кои можеме да преземаме игри е огромен, од паметен телефон, компјутер, конзола или дури SmartTV. На овој начин имаме пристап до бесконечност на видео игри, и да играме сами или со целото семејство.

PlayStation сега

Играјте ги сите наслови на над 700+ PlayStation Сега сакате за 7 дена судењеОд блокбастерите што ги дефинираат жанровите до славните класици, до иновативните инди игри и ретро аркадните тривијали. Играјте наслови PS4, PS3 и PS2 на барање или преземете стотици игри PS4 и играјте офлајн. Со широк спектар на жанрови за избор, секогаш ќе имате интересни игри за играње.

псноу

Достапно во Ps4 и компјутер

 

XboX игра помине

Xbox Game Pass не е бесплатен, но нуди неограничен пристап до над 100 високо квалитетни игри за само 1 €, со наслови додадени постојано. Без разлика дали уживате во игри со конзола, игри во компјутер или во обете, има план за вас. Придружете се на Xbox Game Pass за една ниска месечна цена и откријте ја вашата следна омилена игра. Меѓу достапните наслови се ексклузивни наслови исто толку важни како Gears of War или Halo.

Пропусница за игри на Xbox

Достапно за Xbox o Pc.

Resident Evil 3 Raccoon City

Не е комплетен сет, но тоа е демо-репродукција на една од најочекуваните игри за 2020 година, токму игра која се занимава со А. пандемија предизвикана од вирус. Сè се случува во градот Ракун каде фармацевтски гигант наречен Амбрела создаде вирус кој ги претвора сите што ги заразува во зомби. Во случај ова да не изгледа како доволно поттик, Чадорот ослободува едно од нејзините најстрашни биолошки оружја, »Немесис» Тој е дизајниран да го уништи секој припадник на СТАРС (специјални сили на градската полиција) чиј главен јунак е illил Валентин. Борба за преживување на овој величествен тест.

Римејк Resident Evil 3

Достапно од 19 март за Ps4, Xbox и компјутер. Комплетната игра ќе биде во продажба на 3 април.

 

Call of Duty: WarZone

Пат бит-ројал независно од Call of Duty: Modern Warfare тоа гарантира масовно борбено искуство во кое до 150 играчи Преземете ја улогата на ветеран оператор Tier 1 и влезете во густиот и развлечен свет на Вердањск. Активизион и Инфинити Вард гарантираат со оваа Warzone нов начин да уживате во ветеранската сага за воена акција.

Повик на должност воена зона

Достапно потполно бесплатно за обајцата PS4, PC или XBOX, истакнете го тоа Плус претплата не е потребна на PlayStation.

еФудбал PES 2020 LITE

ЕФудбал ПЕС 2020, Добитник на наградата за најдобра спортска игра Е3, Создадете тим од вашите соништа во myClub или навивајте за омилениот тим во Matchday. Преземете одговорност за разновидни тимови на локални или кооперативни натпревари или станете легенда на е-спортови во е-фудбал. Чај ви овозможува да играте онлајн натпревари против корисници кои ја имаат целосната верзија. Некои клубови не се достапни во одредени режими, како и некои шампионати што се вклучени во целосната верзија.

PES-2020-Lite

Достапно и за Ps4, Xbox и компјутер.

Апекс легенди

Видео игра на сагата титаниум случај што, иако се одрекува од своето име, одржува дел од духот на франшизата: лут, експлозивен и со широк спектар на гаџети на располагање. Тоа е битка ројал, модерен жанр, каде борци од сите страни на Границата формираат тимови за да се борат за слава, слава и богатство. EA и Respawn Entertainment гарантираат дека станува збор за амбициозен предлог, со планирана долгогодишна поддршка и поделени на сезони на содржини: карактери, режими и многу повеќе. Сам можеме да купиме козметички производи со вистински пари.

Апекс легенди

Достапно за Ps4, Xbox и компјутер.

Fortnite

Fortnite е видео игра на Epic Games која претставува цртан изглед, кој не транспортира до еден богат Отворете мапа на неа за да истражите, градите и на крај да преживеете. Дали имате намера да ги преживеете опасностите од ноќта? Изградете тврдина во текот на денот, користејќи урнатини и молете се да биде силна. Fortnite е во основа светски „деловно градење“, каде тимови до 4 играчи можат да го истражуваат нивниот свет, собирајте ресурси и соработувајте за да изградите јаки страни и оружје колку е лудо, толку е и ефикасно за да преживее.

Fornite

Достапно за Ps4, Xbox, компјутер, Mac, iOS, Андроид и прекинувач.

Gwent

Играта со карти на На Witcher 3: Диви Хант Адаптиран е независно врз основа на слободно игра. Gwent ги носи на екраните целото дејство и стратегија на омилените картички на Гералт од Ривија. Соберете ги картите и направете моќна палуба со која ќе станете еден од најдобрите играчи од светот на Гвент, совладувајќи ја уметноста на светилникот за време на мечот меѓу најдобрите и од трите круга.

Gwent

Достапно и за обајцата PS4, Xbox, компјутер, iOS y Андроид.

последици Шелтер

Убава видео симулација бесплатна за игра и постнуклеарна стратегија тоа ве става во команда со најсовремено подземно засолниште, во кое ние го контролираме сопственото подземно засолниште, собирајќи ресурси, обучувајќи ги нашите преживеани со тоа што ќе им го одвлечете вниманието со активности и ќе ги заштитите од опасностите од пустината. Vault-Tec ни ги обезбедува алатките, останатото зависи од нашите постапки.

Последици

Достапно за Ps4, Xbox, компјутер, прекинувач, iOS y Андроид.

Paladins

Мешавина од акција на прво лице конкурентни и estrategia од креаторите на Smite кој, во формат за бесплатно играње, нуди интересен пристап со потези од четки тактики и улога. Нуди мноштво тимски удари, а. одлична смисла за хумор и, пред сè, а длабоко прилагодување на карактери.

Paladins

Достапно за Ps4, Xbox, компјутер, Mac и Switch.

Готвење цртичка

Со оваа забавна видео игра можете да научите да создавате егзотични комбинации на јадења. Состојките што мора да ги додадете за вашиот рецепт се: брзина, креативност, агилност и желба за готвење. Може да се чувствувате како готвач, иако многу пати ќе мора да го активирате мултитаскинг за да ги подготвите нарачките за вашите 3 вечериЗатоа, подгответе се за интензивно готвење.

Готвење цртичка

Достапно за iOS y Андроид.

Криминален случај

Во оваа зависна видео игра, ќе мора да ги изнесете своите најдобри детективски вештини реши серија убиства. Кривичен случај ви дава индиции за да откриете кои се мозокот на злосторствата. Подгответе ги нараквиците, скокнете на различните сцени на злосторства, комуницирате со лекарите по судска медицина, работете заедно со полицијата и донесете свои заклучоци во забавна игра што ќе ве заглави во потрага по траги.

Криминален случај

Достапно за iOS y Андроид.

3on3 слободен стил

JoyCity ја носи целата возбуда и висока конкурентност на уличната кошарка на 3on3 FreeStyle, a видео игра каде што можеме да изведуваме движења во слободен стил, вклучувајќи специјални способности според секој карактер, во натпревари еден против еден, или три против три, во предлог со изразен социјален аспект. Време е да создадете свој стил и да станете легенда.

3on3 слободен стил

Достапно во Ps4, Xbox, компјутер, iOS y Андроид.

Warface

Воена акција FPS, режим на фокусирање онлајн мултиплеер, кој користи CryEngine 3, развиен од студиото со седиште на Crytek во Сеул. Играта главно се фокусира на нејзината соработка со мултиплеер страна, нудејќи им на корисниците и можност за борба меѓусебно и во тимови во различни воени сценарија, како што се соочување со разни кооперативни мисии.

Warface

Достапно за Ps4, Xbox, компјутер и прекинувач.

Светски воени бродови: Легенди

World of Warships е игра од Wargaming, креаторите на World of Tanks, која со својот универзум на мултиплеер акција превезуваат играчи на отворено море за да учествуваат во поморските битки на Втора светска војна и други војни, има неколку пловни објекти, вклучително и носачи на авиони, разурнувачи, фрегати и борбени бродови.

Достапно во Ps4 и Xbox. Истакнете што нема потреба да имате активна претплата на Плус.

Симпсонови отпаднаа

Во играта Симпсонови: прислушувани ќе мора обновете го градот Спрингфилд по нуклеарниот холокауст предизвикан од единствениот Хомер Симпсон. Рекреацијата на градот е потполно идентична со анимираната серија на Мет Гроенинг. Тоа е игра на стратегија и управување со ресурсите, ќе ви одземе многу време да ги направите сите конструкции без да поминете низ полето.

Симпсонови

Достапно за iOS y Андроид.

Симс

Митска игра за симулација во реален живот, каде што треба создадете еден или повеќе ликови и направете ги да напредуваат во живототод најдете им работа, како двојка за формираат семејство. Еден од највпечатливите елементи на оваа видео игра е можноста да изгради куќа на скала со многу детали, можеме да избереме од материјалот, дури и тапети, теписи, телевизии, микробранови, сè што можете да замислите. Дефинитивно е игра што можете да ја потрошите бесконечно со часови за да ја изградите куќата од вашите соништа за да го поминете овој карантин.

Симс

Достапно за iOS y Андроид.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.