Бесплатно: Апликации преку Интернет за конвертирање на PDF-датотеки во Word

PDF на Word Free

Ако во одредено време стекнавме апликација за плаќање што ни помага во тоа конвертирајте PDF-датотеки во формат Word ќе имаме среќа, иако ќе заврши кога ќе се најдеме во компјутер што не е наш.

Оваа ситуација може да се смета како „вонредна состојба“, при што треба да се прибегне кон различни ресурси кои не се нужно преносни апликации, туку алатки преку Интернет; Во оваа статија ќе споменеме неколку веб-апликации кои можат неизмерно да ни служат кога станува збор за желба конвертирајте PDF-датотеки во друга во формат Word, секој од нив е целосно бесплатен, и без ние да мораме да ги регистрираме нашите податоци за да ја искористиме нивната главна функција.

1. Конвертирај. Датотеки

Ова е прва онлајн апликација што ќе ја анализираме во моментот, што ќе ни помогне да ја извршиме оваа конверзија. Треба само да одиме на врската на нејзината официјална веб-страница и voila, веднаш ќе го цениме неговиот интерфејс, кој е еден од најлесните и најпријателските во споредба со другите слични.

PDF на Word Free 05

Различните полиња во кои можете да најдете Конвертирај.Достилки тие ќе ни помогнат да:

  • Изберете датотека од нашиот локален хард диск.
  • Преземете или користете ја URL-то на PDF-датотека лоцирана на Интернет.
  • Дефинирајте го типот на датотека што ќе го увезиме за конверзија.
  • Наведете го излезниот формат на нашата обработена датотека.

Она што го спомнавме на крајот, ќе ни даде мала идеја за потенцијал што го нуди развивачот со Convert.Files, бидејќи не само што ќе имаме можност за конвертирање на PDF-датотеки, туку и други различни формати. Излезот е исто така широк, бидејќи има широк спектар на формати што би можеле да ги користиме, а меѓу кои се класичните PDF, Word, форматот за електронски книги меѓу неколку други.

2. Конвертирање на PDF-датотеки во различни формати на Word

Ова се случува одлична веб-апликација што би можеле да ги користиме кога сакаме да добиеме датотека во .Doc или. Docx, што претставува две различни верзии на Microsoft Word.

PDF на Word Free 04

Во рамките на интерфејсот за управување, ќе треба да го избереме соодветниот таб според конверзијата што сакаме да ја извршиме; единственото нешто што треба да сториме е да го лоцираме местото каде што се наоѓа нашата PDF-датотека со помош на копчето „прелистување“. Подоцна ќе треба само да го притиснеме копчето што вели „претвори“ за да се одвива процесот.

3. Конвертирајте PDF-датотеки со услугата Sautinsoft.net

Услугата што ни ја нуди Sautinsoft.net да конвертира PDF-датотеки во формат Word е еден од најбрзите што може да постои на мрежата; Ова ќе го сфатите кога ќе го изберете соодветниот документ со помош на копчето „прелистај“, бидејќи брзината на поставување е доста подвижна.

PDF на Word Free 02

Единственото ограничување е во големината на датотеката што можеби ќе треба да ја конвертираме, бидејќи Sautinsoft.net нема да прифати датотеки поголеми од 2 MB; во спротивно, излезниот формат вклучува датотека Doc, слика, текстуална датотека, Excel или HTML.

4. Извршете конверзија на PDF-датотека со pdftoword

Ако имаме датотека поголема од 2 MB и помалку од 5 MB, нема да можеме да ја користиме претходната алтернатива; Како и да е, постои уште една добра опција, која доаѓа од раката на pdftoword.

PDF на Word Free 03

Оваа онлајн апликација ни нуди интерфејс многу сличен на оној од претходната алтернатива, иако кршење на ограничувањето од 2 MB; тука исто така ќе треба да ја избереме нашата датотека од локалниот хард диск и подоцна, да дефинираме дали како резултат сакаме еден од типот .doc, слика или едноставна со формат на текст.

5. Работа со Wondershare Free PDF

Wondershare Бесплатно PDF Исто така е одлична алтернатива, иако за да ја искористиме мора да прифатиме мал трик за да го најдеме местото каде што се наоѓа интерфејсот на оваа онлајн апликација. Откако ќе отидете на официјалната веб-страница преку соодветната врска, мора да отидете до средината на прикажаната страница.

PDF на Word Free 01

Таму ќе го најдете интерфејсот, чие снимање го поставивме на врвот. Услугата е бесплатна и можеби една од најдобрите што би можеле да ја користиме, бидејќи тука ограничувањето на датотеката за обработка е 10 MB. Можеме да користиме и URL на PDF-датотека што е хостирана на мрежата

Со сите овие онлајн апликации што ви ги понудивме, веќе ги имате добра можност да ги конвертирате вашите PDF-датотеки во друга со формат Word, ова во случај да се најдете во итни случаи и без ваш персонален компјутер во ваши раце, туку со кој било друг.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.