Бесплатни ресурси за справување со карантинот Коронавирус

StayAtHome - Бесплатни извори на коронавирус

Откако Владата на Шпанија ја активираше состојбата на тревога, ние Шпанците сме принудени на тоа Остани домаМожеме да излеземе на улица само во многу специфични случаи. Првото нешто што ми паѓа на ум да се бориме против досадата е да направите убијци на Нетфликс, иако тоа не е единственото решение.

Ако немате Netflix или кој било друг видео сервис за стриминг, или едноставно да седите пред телевизија неколку дена не ви се чини адекватен план, во Актуелиадад гаџет, ние ви прикажуваме серија на ресурси кои обично се плаќаат Но, поради коронавирусот, можеме да ги најдеме бесплатно за ограничено време.

Стриминг видео

Movistar + Lite

Мовистар Лајт

Netflix на Movistar, телекомуникацискиот гигант се нарекува Movistar + Lite, стриминг видео сервис кој има месечна цена од 8 евра и кој можеме да го ангажираме независно и без да мора да бидеме клиенти на која било услуга на Movistar. Movistar + Lite, ни нуди а пробен период од еден месец, пробен период со кој можеме да добиеме пристап до целиот негов каталог бесплатно, каталог кој исто така iВклучува неколку серии на Нетфликс и Дизни + кога ќе се појави на пазарот на 26 март.

Netflix

Во Шпанија, Нетфликс не нуди бесплатен пробен период, па ако немате договор, нема да имате можност да уживајте во вашиот каталог, иако дел од него е достапен во Movistar + Lite.

HBO

HBO ни нуди 2-неделен бесплатен пробен период, што го прави одличен избор за уживајте во текот на овие денови на изолација. Цената на сметката на HBO е 8,99 евра месечно во еден модалитет.

Амазон премиер видео

Ако сте корисник на Amazon Prime, можете уживајте во Amazon Prime Video бесплатно, Стриминг видео услугата на Амазон што ги прави достапни и сериите и филмовите.

еФилм

е-филм

Ако сте корисник на различните библиотеки што ги дистрибуиравме низ целата територија на Шпанија, можете да ги користите Платформа за аудиовизуелен заем на е-Филм, платформа што толку многу ни нуди филмови како серии и кратки патеки бесплатно, и во оригинална и во титл верзија.

Театар, танц, зарзуела и шпански класичен театар

Ако сакате театар и сакате да уживате во вашиот дом Шпански класичен театар, зарзуела, танц, како и театар за деца, вие само треба да регистрирајте се во Театротека, бесплатна услуга на Министерството за култура и спорт.

Pornhub

Порното не може да недостасува. Во Италија, најпопуларниот сервис за порнографија во светот, нуди тотално бесплатен пристап на сите граѓани… Оваа понуда не е достапна во моментов во Шпанија, но ако користиме VPN, можеме да пристапиме до каталогот без никаков проблем.

Читање

Бесплатни списанија

Не само што можеме да го поминеме времето на оваа изолација гледајќи телевизија. Некои од најпознатите и најчитаните списанија во Шпанија, Тие бесплатно ни го нудат бројот што одговара на месец март.

Списанијата што издавачите на Херст ни ги нудат бесплатно се:

 • Elle
 • Космополитскиот
 • QMD
 • Esquire
 • Чаршија Харпер
 • Машко здравје
 • Десет минути
 • Ел Гурман
 • Рамки
 • Кујна Десет
 • Куќа Десет
 • мојата куќа
 • Патува
 • Супертеле
 • Автомобил и возач
 • Нуево Естило
 • Декорација на Ел
 • Здравјето на жените
 • Тркачи.

За да добиеме пристап до овие списанија, ние само треба преземете ја апликацијата Newsstand и од Play Store и од App Store за пристап до содржината, не треба да се регистрирате.

Киоско и мас - дигитален печат (AppStore Link)
Киоск и повеќе - дигитален печатслободен

Амазон поттикне неограничен

Поттикне Неограничено

Читањето книги секогаш бара дополнително време што понекогаш не можеме да го најдеме. Сега е добро време да ја испробаме услугата за дигитален заем за книги што ни ја нуди Амазон. Amazon Kindle Unlimited ни овозможува пристап до повеќе од милион книги за само 9,99 евра месечно, со 30-дневен бесплатен пробен период.

Бесплатни весници

Весникот Ел Паис, ни нуди во текот на овој месец тотално бесплатен пристап до дигитални изданија од вашиот весник преку бесплатната апликација достапна и за iOS и за Android. Ние само треба да се регистрираме бесплатно од апликацијата.

ЗЕМЈАТА
ЗЕМЈАТА
Развивач: ЗЕМЈАТА
цена: слободен

Аудио

Звучен

Но, ако седењето да читате не е ваша работа, можете да ја проширите вашата култура со користење на Audible, a Услуга за аудио книги во Амазон, тоа нуди 30 дена бесплатен пробен период. Оваа услуга е достапна и за паметните телефони и за паметните звучници на Амазон (опсег на ехо).

Звучни: аудио книги, подкасти
Звучни: аудио книги, подкасти
Развивач: Audibles, Inc.
цена: слободен
Звучно: аудио содржина (врска на AppStore)
Звучни: аудио содржинаслободен

Приказна

Приказна

Друг од услугите за аудио книги што ги имаме на располагање е Приказна, услуга што можеме обидете се за 14 дена потполно бесплатно и тоа ни нуди пристап до повеќе од 100.000 аудио книги и е-книги.

Приказна приказна: Аудио книги и е-книги (врска со AppStore)
Приказна приказна: Аудио книги и е-книгислободен

Бесплатни игри за компјутер, PS 4 и Xbox One

Xbox Игра Лозинка Крајната

Xbox Игра Лозинка Крајната

Услуга за претплата на игри на Мајкрософт за Xbox One, е достапна за само 1 евро, кога нејзината вообичаена цена е 12,99 евра. Оваа услуга ни нуди пристап до повеќе од 100 игри како што се Gears 5, Forza Horizon 4, Minecraft ...

Бесплатни игри во продавницата за епски игри

Бесплатни игри Продавница за епски игри

Секоја недела, момците од Епски игри, ни нудат низа од игри бесплатно и за компјутер и за Mac. До следниот 19 март, насловите достапни за компјутер и Mac се Anodyne 2: Return Dust, A Short Hike и Mutazione. Почнувајќи од 20 март, достапните наслови ќе бидат The Stanley Parable и Watch Dogs.

Fortnite

Fortnite Глава 2 Сезона 1

Малку или ништо не можеме да кажеме за Fortnite што веќе не сте ги чуле. Fortnite е битка ројал, во која 100 играчи скокаат на остров, а последниот жив победува, или индивидуално, во дуо или во одреди од 4 лица. Fortnite е достапен бесплатно и на компјутер и на PS4, Xbox One, Nintendo Switch и мобилни платформи.. Покрај тоа, тој нуди и кросплеј функција, така што можеме да играме со пријатели кои имаат компјутер, мобилен телефон, конзола ...

Единствените набавки достапни во играта влијаат на естетиката на играчите, вештините на ликовите никогаш не се подобруваат, па затоа не е потребно да се инвестира ниту евро за да се ужива во оваа титула.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Fortnite не е достапно во Play Store, затоа мораме преземете го инсталерот директно од веб-страницата на Епски игри.

Апекс легенди

Апекс легенди

Apex Legends, уште еден борбен ројал, ни нуди естетика слична на Fortnite, каде 64 играчи скокаат на остров во групи од по 3 лица. Секој играч изберете различен лик со свои способности. Последниот состав што остана стоечки ја добива играта. Како и Fortnite, единствените достапни набавки влијаат само на естетиката и на карактерот и на оружјето. Apex Legends е достапен бесплатно и за компјутер и за PS4 и Xbox One.

PUBG

PUBG Mobile

Првиот битка ројал што стана популарна беше PUBG, и Тој е најреален од сите наслови на оваа тема. Иако е достапна и за компјутер и за PS4 и Xbox One, само мобилната верзија е достапна за преземање бесплатно. Како и останатите наслови на овој тип на игра, набавките влијаат само на естетиката на играта.

PUBG MOBILE
PUBG MOBILE
Развивач: Бесконечно ниво
цена: слободен

Call of Duty: Воена зона

Повик на должност воена зона

Најновиот битка ројал што се појави на пазарот е Call of Duty: Warzone, титула достапен бесплатно за компјутер, PS4 и Xbox One што исто така нуди вкрстена игра, за да можеме да играме со пријатели од други конзоли или од компјутер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.