Најдобри бесплатни уредници на фотографии на Интернет

уредници-онлајн

Понекогаш не можеме или не сакаме да инсталираме повеќе софтвер на компјутер, особено ако го правиме само она што сакаме да го правиме еднаш на подолго време. Исто така е можно да имаме компјутер со ограничено складирање и, во овие случаи, најинтересно може да биде тоа што бараме опција за тоа од нашиот прелистувач од Интернет. Нешто што може да ги исполни горенаведените услови за некои корисници се веб-страниците што ги содржат уредници на фотографии преку Интернет и секако подобро ако се овие уредници потполно бесплатно, Секако.

Следно ќе ви ставиме список на уредници на фотографии преку Интернет. Списокот, како што е вообичаено во овие случаи, не е поставен по никаков редослед, подалеку од фактот дека првиот уредник преку Интернет е оној што мислам дека е најдобар. Во списокот ќе видите поцелосни уредници од другите, но добро е да бидете локализирани, оттогаш некои се поедноставни и побрзи да се користат од другите што се поцелосни, но со кои ќе треба подолго време за да ги уредиме нашите фотографии. Јас те оставам со списокот.

PixLr

pixlr

PixLr е, можеби, најкомплетниот уредник. Е најмногу слично на уредникот за работна површина што ќе најдете и многу личи на Фотошоп. Има сè што може да ни треба во уредникот на слики, како што се филтри, слоеви и, ајде, сè. Го има менито на врвот, така што ќе забележиме само дека сме во веб-алатка затоа што тоа го правиме од прелистувачот. 100% препорачливо.

Веб-страница: pixlr.com

Фикср

фикср

Phixr е прилично разноврсен уредник со кој можеме да ги подобриме фотографиите со додавање сите видови на филтри и други видови алатки. Можеме да ја смениме бојата, светлината, да додадеме сендвичи во рамномерно искривување, пикселизација и промени од сите видови. Покрај тоа, работи без употреба на Flash Player, нешто што ми се чини многу позитивно со оглед на опасноста што ја носи оваа технологија на Adobe, што дури и самите препорачуваат да ја деинсталираат.

Откако ќе заврши изданието, можеме да додадеме метаподатоци за позиција, да избереме формат во кој ќе ги зачуваме, да ги споделиме на различни социјални мрежи или да ја испратиме сликата преку е-пошта. Како што можете да видите, Phixr има практично сè, иако е исто така точно дека треба да научиме малку пред да можеме да го исцедиме 100%. Како и да е, сите апликации за уредување фотографии нè принудуваат да научиме малку, па затоа Phixr не се разликува во тој поглед.

Веб-страница: phixr.com

Бесплатен уредник на фотографии преку Интернет

Бесплатен уредник на фотографии преку Интернет

Ако она што го сакате е бесплатен уредник преку Интернет што ви овозможува лесно и брзо додавање филтри, Бесплатниот онлајн уредник на фотографии може да ве интересира. Како и Phixr, тој не бара Flash Player, затоа и порано зборував за овие уредници. Не е разноврсна или има толку многу опции како Phixr, но ни овозможува да додадеме многу опции што ќе ни овозможи да ротираме, да превртуваме, да сечеме итн., да се подобруваме, да применуваме промени во бојата, да додаваме рамки, филтри, ефекти и некои фигури, како што се животни, стрели и многу повеќе. Најдоброто нешто во врска со овој уредник е неговата лесна употреба и колку брзо можеме да ги уредиме сликите.

Веб-страница: freeonlinephotoeditor.com

pho.to

pho.to

pho.to е уредник на фотографии што ми го препорача еден од моите браќа. Можете да уредувате фотографии со најчестите опции, да изведувате ретуш на лицето или примени смешни ефекти, како онаа што ја видов во која мојата снаа беше поделена на половина и внатре имаше вонземјанин. Тој е бесплатен и препорачан уредник, но го остава водниот жиг, ознака што можеме да ја отстраниме ако можеме да ја исечеме сликата.

Веб-страница: pho.to/es/

piZap

пизап

piZap е уредник преку Интернет што ќе ни овозможи да ги модифицираме фотографиите со отсекување на нив, додавајќи филтри, налепници, текст, рамки, сликање, правење Меми, па дури и додавање друга фотографија. Исто така, ќе ни овозможи зумирање и менување на осветленоста, бојата, сатурацијата и контрастот. Од друга страна, ние исто така ги имаме опциите за Колаж и Дизајн. piZap е тотално бесплатен, но има опција Pro што ќе ни овозможи да ги зачуваме сликите со повисок квалитет и да го елиминираме рекламирањето.

Веб-страница: pizap.com

 Фотофлексер

фотофлекс

FotoFlexer е уредник прилично едноставна за употреба, како и повеќето апликации од овој тип што се достапни во продавниците за мобилни апликации. Можеме автоматски да го подобриме, да ги отстраниме црвените очи, да исечеме, да ја смениме големината, да ротираме и да превртиме. Имаме и јазиче за додавање филтри, друго за додавање текстови итн. Интересна опција е тоа што можеме да додадеме подвижни слики, како што се starsвезди, срца и животни. Од друга страна, можно е и деформација на сликите. Како што можете да видите, има многу опции, па затоа вреди да се земе предвид.

Веб-страница: fotoflexer.com


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.