IOS 2 бета 11.1 пристигнува наполнет со нови забавни емотикони

Слика на новите емотикони iOS 11

Apple продолжува да работи на полирање на iOS 11, новата верзија на неговиот оперативен систем и дека не е започнат на пазарот со добрата нога што може да се очекува, главно заради многуте проблеми што корисниците ги пријавуваат во врска со батеријата.

Сепак, во Купертино тие не само што се фокусираат на проблеми со батеријата, туку и напорно работат додавајќи интересни вести за пошироката јавност. Еден од нив ќе биде вклучување на нови емотикони, поточно 20, од ​​раката на бета 2 на iOS 11.1.

Овие нови емотикони, кои засега ќе бидат достапни со инсталирање на бета-верзијата на iOS 2, со целосна безбедност ќе стигнат и до пошироката јавност со крајната верзија. Тие исто така ќе бидат на кој било уред што е ажуриран на новата верзија на iOS 1.1, без оглед на уредот.

Како може да биде поинаку, и благодарение на многубројните обожаватели на емоџи, веста што ќе ја најдеме за кратко време, веќе се достапни на мрежата на мрежи. Од оваа адреса можете да го преземете новиот емотикон без да чекате да биде објавено новото ажурирање на софтверот за да пристапите до нив.

Единственото нешто што сега би можеле да го прашаме „Епл“ е пребарувач, за да не мора да поминуваме и да го бараме емотиконот што го бараме. Не многу одамна не беше многу тешка задача, но со растот на бројот на достапни емотикони, стана нешто мачно и тоа им прави непријатен на голем број корисници.

Што мислите за новите емотикони достапни во iOS 11?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.