Благодарение на станицата DeX, нашиот Galaxy S8 ќе го претвориме во компјутер

Како што се приближува датумот на презентација на Galaxy S8, сè повеќе гласини протекуваат на Интернет поврзани со карактеристиките и функциите што ни ги нуди предводникот на Samsung. Пред неколку недели започна да кружи гласина во која се тврди дека Galaxy S8 и S8 + може да се користат како да се компјутер, поврзувајќи ги со тастатура и надворешен монитор, исто како што дозволува Windows 10 Mobile преку Continuum функција. Она што претходно беше гласина, Потврдено е и благодарение на WinFuture, сликите се филтрираат за тоа како ќе биде пристаништето потребно за да се направи тоа.

Овој приклучок вклучува систем за ладење да го одржува уредот ладен во секое време, особено кога го ставаме да работи што ја бараат целата моќност на процесорот, било да е тоа 835 од Snapdragon или 8895 Exynos од Самсунг, како што е да се игра содржина во 4 k. Овој приклучок, чија цена ќе биде 149,99 евра, ќе има HDMI излез што ќе му овозможи да прикажува видеа во 4k квалитет со 30 fps и две USB 2.0 порти, нешто нелогично со оглед на тоа што станува збор за верзија 3.0 која сè почесто се наоѓа во повеќе опрема и ни нуди поголема брзина на пренос на податоци.

DeX станицата ни нуди и порта со етернет од 100 Mbps. Тоа ќе ни овозможи да го наполниме уредот користејќи го системот за брзо полнење. Како што можеме да видиме на сликата, уредот може да се преклопи така што зафаќа помалку простор и лесно може да се транспортира. Додека и уредот и приклучокот не бидат официјално претставени, единственото нешто што можеме да направиме е да шпекулираме за тоа како ќе работи, операција што е корисна треба да ни покаже интерфејс сличен на оној на ChromeOS, сега кога двата оперативни системи се компатибилни со Google Play. На 29 март ќе оставиме сомнежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.