Совет за близнаци, слушалките TWS од Fresh´n Rebel

Овде во Актуалидад Гаџет Веќе испробавме неколку производи од фирмата Fresh´n Rebel, Аудио специјализирана фирма од сите видови со најмладителен допир што можете да си ја замислите, па очигледно немаше да пропуштиме едно од неговите најочекувани изданија, тоа е нејзините слушалки True Wireless.

Неверојатна палета на бои, карактеристики што брзо ќе направат да се чувствуваме пријатно со овој стил на TWS слушалки. Го тестиравме новиот совет за близнаци од Fresh'n Rebel и ви го донесуваме нашиот детален преглед за да го разгледате.

Дизајн и шарени

Во овој случај се обложуваме на прилично добро познат уред, слушалките TWS се одлучуваат за прилично класичен дизајн пред кој предводеше Apple. Fresh'n Rebel знаеше како да се направи сигурен облог во случајот на Советот за Близнаците, Тие имаат овална кутија со прилично воздржана големина и изработена од прилично впечатлива „сјајна“ пластика.

Во случај на „Близнаци“ да се исуши, наоѓаме кутија малку повоздржана бидејќи овие слушалки немаат влошки од оние што се вметнуваат во ушите и имаат нешто повеќе препознатлив дизајн во стилот на FreeBuds 3 од Huawei или AirPods од Apple.

Од друга страна, опсегот на бои е нешто што обично го придружува Fresh´n Rebel, во овој случај имаме сина, црвена, розова, зелена, сива и црна боја. Можеби изборот на боја ќе биде најголемиот проблем што го имате. И слушалките и нивната кутија се усогласени со овие бои што ги споменуваме.

PОд своја страна, кутијата има ЛЕД што ја означува батеријата што ја оставила, како и слушалките имаат друга ЛЕД што ќе ја означи врската со нив. Тие се прилично лесни и удобни, плус се полнат со USB-C кабел што е вклучен во кутијата.

Автономија и безжично полнење

Следејќи ја нишката за она што го зборувавме претходно, слушалките имаат приклучок за полнење USB-C на дното и ЛЕР индикатор за тоа дали се врши полнењето. Времето на полнење ќе биде приближно еден час.

Сепак, дНајрелевантен детал е дека тие имаат безжично полнење компатибилно со Qi стандардите, Нашите тестови ги извршивме оптоварувањата главно со овој систем, кој е толку удобен и распространет, со многу поволни резултати.

Заедно, ако ги земеме предвид оптоварувањата на полето, ќе добиеме околу 24 часови автономија, помеѓу 22 и 23 часа според нашите тестови на среден / голем волумен. Четирите LED диоди во кутијата многу ми помогнаа да го идентификувам нивното ниво на полнење и од моја гледна точка е многу поволна работа.

Независно ќе имаме четиричасовна мешана автономија (помеѓу музика и повици), како и помеѓу четири и пет пати полнење со кутијата според нашите тестови во текот на овие денови на длабинска анализа.

Редовна употреба и водоотпорност

Лично, јас сум прилично воздржан кон слушалките што имаат силиконски приклучоци, тие обично ми предизвикуваат непријатност и имаат тенденција да паѓаат. Во овој случај, Fresh'n Rebel направи прилично кружен производ, како што сме навикнати. Имаме и три подлошки со различна големина за да се прилагодиме на потребите на корисниците.

Во овој момент и правилно поставени, откриваме дека тие не се движат и не се мачат. Ниту, пак, сме сретнале некаква неподготвеност при продолжена употреба или болка во увото, така што моето искуство со овој уред беше доста поволно.

Би сакал да го пробам стандардниот модел „Близнаци“, да видам дали изолираат од надворешната бучава на ист начин и дали се исто толку удобни. Од друга страна имаме отпорност на вода што ќе ни овозможи да спроведеме тренинг сесии во теретана.

Нема да се грижиме малку ако почне да врне слаб дожд и ако нè фати со советите за близнаци. Станува од суштинско значење производите од овој тип да имаат отпорност на вода по својата природа. Во овој дел, нашето искуство со Совети за близнаци е целосно поволно.

Поврзување и искуство со слушање

Во врска со поврзаноста што ја имаме Bluetooth, но овој пат тоа ќе ни овозможи само да се поврземе со еден уред. Очигледно тие се поврзуваат автоматски и едноставно вадење од кутијата ќе ги натера да започнат со работа, на ист начин како што ќе се исклучат кога ќе бидат вметнати во кутијата.

Имаме и систем за контрола на допир што ќе ни овозможи да комуницираме со музичката контрола, па дури и со Siri или Google Assistant. Ова ќе ни овозможи, од друга страна, да одговараме на повици, каде што откривме дека неговиот двоен микрофон е компетентен кога станува збор за одржување разговори. Покрај тоа, ако сакате, можете да користите единствена независна слушалка.

Се свртуваме кон квалитетот на звукот, каде што најдовме стабилен Bluetooth без одложувања, нешто многу важно кај овој вид слушалки. ЈИграјте со предност затоа што имате силиконски приклучоци изолира малку подобро од другите видови слушалки.

Квалитетот на звукот е адекватен според неговиот опсег на цени, Најдовме пријатни средни страни и доволно бас за да уживаме во комерцијална музика. Определбата е добра, привлечна за најмладите, како што често се случува со другите уреди на Fresh'n Rebel.

Мислење на уредникот

Fresh´n Rebel чекаше со своите близнаци, овие слушалки TWS што ги објави пред скоро една година. Од своја страна, пронајдовме производ со средна цена во која не пропуштаме скоро никаква функционалност. Квалитетот на звукот ги исполнува стандардите на брендот и практично ништо не недостасува.

Ние го истакнуваме безжичното полнење како интересна точка на разноврсност и деталите што ги поставува Fresh'n Rebel. Можете да ги купите од 79,99 евра на Амазон (линк) и на веб-страницата на Fresh'n Rebel. Се надеваме дека ви се допадна нашата анализа и искористете го полето за коментари за какви било прашања.

Совет на близнаци
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
79,99
 • 80%

 • Совет на близнаци
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Квалитет на аудио
  Уредник: 80%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Безжично полнење
 • Голема автономија
 • Добар дизајн и опции за боја
 • Отпорност

Contras

 • Поврзан е само еден уред
 • Ми недостасува подобрен бас
 

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)