Twins е алтернатива на Fresh'n Rebel AirPods

Оваа година на # IFA2019 имаме многу новини во потрошувачката електроника и секако содржината не може да изостане тука на вашата доверлива веб-страница, Актуалидад гаџет Овој пат ќе разговараме за бренд што веќе го знаете од некои други анализи, Fresh'n Rebel е цврсто подготвена да раскине со каноните воспоставени од традиционалните аудио брендови и јасен пример е сето она што тие го презентираа за време на овој годишен настан.

Вистинските безжични слушалки се веќе демократизирани и се вистинска алтернатива. Сега Fresh'n Rebel ги покажува своите нови Twins, True Wireless слушалки со спектакуларен дизајн и некои исклучително интересни карактеристики. Откријте со нас какви се сите новости.

Овие типови слушалки стануваат сè попопуларни, и ни се чини логично, преовладува удобноста. Брзо, без оглед на дизајнот, сфаќаме дека неговата силна страна е кутијата, компактна и вертикална во најчистиот стил на Apple AirPods, и токму тоа е предноста што ја имаат овие слушалки во однос на другите. Овој нов уред нуди префинет звук што ќе нè потсети на многу други Fresh'n Rebel, со серија шарени сорти од 99,99 €, цена која иако не е ефтина, е под онаа што ја нудат компании како „Епл“, „Самсунг“ и „Сони“.

Кутијата сака да биде разликата

Оваа мала кутија има заоблени рабови и сјајна пластична површина. Штом ги извадите слушалките од кутијата, според Fresh'n Rebel, тие се поврзуваат автоматски со нашиот паметен телефон се додека претходно ги поврзавме. Во теорија, уредите што имаат информации за автономија на додатоците, како што е iPhone, треба да ни ја покажат преостанатата потрошувачка. Овие слушалки исто така „исклучуваат“ и ја запираат музиката веднаш штом ги ставиме во кутијата, без потреба од понатамошна интеракција, тоа е она што го бараме.

Во теорија, оваа кутија е способна да понуди уште пет целосни полнења на слушалките, што вкупно дава автономија од 24 часа, бидејќи овие слушалки под нормални околности ќе понудат околу четири часа непречена репродукција на музика. Кутијата ќе се полни и преку безжични адаптери со стандардот Qi и преку USB-C кабел што нуди максимална удобност и компатибилност. Целосното полнење нема да трае повеќе од еден час, што го прави исклучително привлечен производ и дека овде на „Актуелидад гаџет“ ќе го тестираме во следните неколку дена за да можете одблизу да го запознаете.

Холандската фирма ни ветува производ кој, доколку ги исполни очекувањата, може да се позиционира како референца во слушалките True Wireless, стоејќи дури и до фирмата што го означува патот напред, самиот Apple. Во принцип, ќе можеме да ги стекнеме во следниве бои: розова, сива, светло зелена, темно сина, темно црвена и просторо сива. Бидете во тек, бидејќи наскоро ќе ги видите и на нашиот канал на YouTube и на мрежата, за да можете детално да ги знаете.

Задебелени букви X и CLAM ANC DGTL

Потоа, тимот на Фрешин Бунтовниците продолжува со класиката, на CLAM, и со нешто иновативно, BOLD X звучникот. Започнуваме со овој ултра отпорен преносен звучник, кој исто така ќе застане на пазарот во кој доминираат JVC и секако Ultimate Ears (Logitech). Овој звучник е дизајниран за лесен транспорт и неговата висока отпорност ве тера да заборавите дека имате парче технологија на себе. Costе чини 99,99 € како препорачана продажна цена, нешто што треба да се земе предвид ако запомниме дека има сертификација IPX7 не помалку, па затоа би бил идеален придружник за авантури.

Сè уште немаме точни податоци на техничко и моќно ниво, сепак, во принцип, тие треба да ги одржуваат стандардите за квалитет на звукот што ја придружуваат холандската фирма. Исто така, ќе имаме можност да искористиме режим на Двојна забава со кој ќе користиме два во стерео режим BOLD X од Fresh´n Rebel, што би гарантирало доволно моќ за дружење со колегите на отворено. Овој звучник има и интегриран микрофон, така што ќе можеме лесно да остваруваме и да одговараме на повици, несомнено серија карактеристики што го прават тоа доста интересен за помладата публика.

Конечно обновена верзија на нејзините CLAM слушалки, овој пат со ANC DGTLТоа е, имаме дигитално поништување на бучавата што го подигнува на друго ниво и има за цел да го постави на врвот на конкуренцијата. Затоа, имајќи ги предвид стандардите за квалитет на брендот, звукот треба да ни дојде јасен и пред сè чист. Тие се добри слушалки во нивната верзија ANC за да се исклучат однадвор и да работат концентрирано, или да не бидат оптоварени со бучава во јавниот превоз. Тие исто така имаат сензори кои ја запираат музиката кога ќе ја соблечеме.

Истите овие сензори се задолжени повторно да ја свират таа песна кога повторно ќе ја облечеме. Дизајнот и материјалите се чуваат, а батеријата ни ветува околу 26 часа непрекината музика преку Bluetooth-врска од кои имаат. Цената на овие слушалки е 199,99 € а исто така се надеваме дека наскоро ќе можеме да ги испробаме за да ви кажеме какво е нашето искуство. Без сомнение, Fresh'n Rebel значително го прошири својот каталог на производи со намера да продолжи да ги задржува оние кои веќе се дел од нејзиното семејство и пред се да привлече нови и млади купувачи на кои им е јасно што сакаат.

Ние внимателно ќе ја следиме целата оваа ИФА во Берлин што се одржува на овие датуми, затоа бидете во тек со вестите што ќе излезат во Актуелидад Гаџет, и на нашите социјални мрежи (@agadget) и на нашиот канал на ЈуТјуб. Како и секогаш, веднаш ќе ги имате сите новости и ќе можете да ги искористите полето за коментари за да ни поставите прашања што можат да се појават во врска со производите што ги гледате овде. Имаме и бројни упатства за вас да извлечете максимум од овие производи што ги пробувате, дали ќе го пропуштите?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.