Blu Studio Touch конечно пристигнува на Амазон

блу-студио-допир

Пазарот за евтини мобилни уреди базирани на Андроид со „премиум“ карактеристики станува презаситен. Друг што се приклучува е Blu Studio Touch, уред што може да се купи преку Амазон, доверлива онлајн продавница, и тоа ќе ни овозможи пристап до овој ефтин уред на најбезбеден и најбрз начин. Овој уред доаѓа да се обиде да го преплави пазарот, како и другите кинески брендови како Meizu или ZTE кои брзаат да се обидат да го населат европскиот пазар, искористувајќи го фактот дека Xiaomi не одлучи да слета легално и официјално на стариот континент.

Уредот има LTE технологија компатибилна со скоро сите опсези, конкретно (2/4/7/12/17), 4G HSPA + (850/1700/1900/2100) GSM, односно најчеста. Овој Blu Studio Touch е достапен во црна и златна боја, за смешна цена што ќе биде околу 130 евра. Оперативниот систем што работи не може да биде друг од Android 6.0 Marshmallow. Има 5-инчен IPS екран во HD резолуција. Оваа нова единица има читач на отпечатоци, технологија на која веќе се додаваат нискобуџетни уреди и се чини неопходна, иако во повеќето од нив обично работи доста редовно.

Задната камера е прилично скромна, со 8 MP и авто-фокус, во меѓувреме, предната камера има 5 MP со блиц, за да се направат најдобрите селфи фотографии. Процесорот, 6735-битен MediaTek 64P, со брзина од 1GHz и четири јадра прилично воздржани. Што се однесува до внатрешното складирање, смешно 8 GB меморија придружено со само 1 GB RAM меморија. Можеби требаше да заборават на предниот блиц и малку да размислат за додавање на најмалку 2 GB RAM меморија, што е потребно за Android да работи ефикасно. Сепак, просторот за складирање може да се зголеми до 64 GB преку картички microSD. Цената, како што веќе рековме, ќе биде околу 130 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.