Брзото полнење на OnePlus 3 го удвојува оној на Samsung Galaxy S7

DASH-oneplus3-vs-галаксија

Брзото полнење е сè почеста технологија кај средните и врвните уреди кои имаат Андроид како главен оперативен систем. OnePlus со својот трет модел претстави брзо полнење познато како DASH, за кое се потребни сопствен полнач и кабел, но ние веќе ја откривме причината за оваа деликатес, а тоа е Докажано е дека се и до двапати побрзи од Samsung Galaxy S7 и неговото брзо полнење. Toе ви ги соопштиме податоците и причината за ефикасноста на брзото полнење DASH на OnePlus 3.

Како што можеме да видиме на видеото, OnePlus 3, за триесет минути, наплаќа до 64%, додека Samsung Galaxy S7 е сепак 23%. Разликата е бездна, скоро колку и во цената, бидејќи Samsung Galaxy S7 е квинтесенцијален предводник на Android. Момците од OnePlus одлично се снајдоа со DASH, не така со RAM меморијата и празнењето на батеријата по ажурирањето што страдаат од корисниците. Многумина се жалеа дека вообичаените брзи полначи на Qualcomm не се компатибилни со OnePlus 3, но можеме да видиме дека причините имаа зошто и тие тоа го покажаа на видео.

Ако имате OnePlus 3, имате еден од најбрзите уреди за полнење на пазарот. На кратко, го чувствуваме само тоа можете да го искористите DASH со USB-C што OnePlus го обезбедува со своите телефонино ќе вреди ако често користите брзо полнење. Малку сме разочарани од брзото полнење на Samsung Galaxy S7, но само ако го споредиме со системот DASH, бидејќи Galaxy S7 се полни навистина брзо и нуди неколку гаранции кои се очигледни, кои исто така го поставија како најдобар мобилен уред што во моментов можеме да го најдеме на пазарот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.